Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kuytusom?

Miért nyüszít a kuytusom?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az előbb tudatott velem egy érdekes dolgot a feleségem. Kiszaladtam a boltba és nyüszített utánam a kutyusunk.Egy hónapja van nálunk, menhelyről fogadtuk örökbe, viszont ami érdekes, hogy ha a feleségem megy el itthonról akkor nem csinálja. Én járok vele kutyasuliba, sétálni, olvastam Jane Farrel kutyapszichológia könyvét, betartom azokat a dolgokat ami a falakvezér szerepéhez szükséges. Az eddigi olvasott tapasztalataim alapján akkor nyüszít egy kutya, ha szeparációs szorongása van vagy magát érzi falkavezérnek és nem tudja megvédni a falka többi tagját miután elmennek otthonról. Lehet,hogy nem tart falkavezérnek?


2013. jún. 12. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Akár az is lehet:-)

De az is hogy hozzád ragaszkodik, kötődik jobban és nem érzi magát biztonságban nélküled.

2013. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én kicsit másképp látom, mint az első válaszoló. Érdemes lenne körbekérdezősködnöd a menhelyen a kutya előéletéről.

Addig egyetértek az előttem szólóval, hogy "hozzád ragaszkodik, kötődik jobban". A nyüszítés oka: úgy elmész, hogy vissza sem jössz többet. Valószínűnek tartom,hogy előző gazdájánál így járt. Akit gazdájának tekintett, az egy szép napon szedte a motyót, és páá. Ott maradt olyanokkal, akik nem törődtek vele.


A falkavezérség tesztelésére nagyon jó a japán vacsora.

Elképzelhető az is, hogy jól látod a dolgokat.

2013. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam most reggelinél ezt a japán vacsora módszert. Mikor leültem a földre a tálca reggelimmel akkor oda akart jönni, de szerintem csak miattam nem a kaja miatt. Egyszer rászóltam és akkor lefeküdt tőlem 1 méterre és nem mozdult. Gondoltam nehezítek rajta egy kicsit, és kimentem a konyhába úgy hogy otthagytam a reggelivel, de nem nyúlt hozzá, nem is ment közelebb. Pedig direkt a reggelije előtt csináltam, így tudtam hogy éhes.
2013. jún. 13. 08:52
 4/7 anonim ***** válasza:

csak a saját példámat tudom mondani... a miénk nem szorong, nem félt minket és falkavezérnek se érzi magát.


Akkor nyüszög ha elmegyünk a másik kutyákkal és ő otthon marad. Miért csinálja? szerintem simán azért mert akar jönni és rá akar venni minket hogy vigyük... 2-3szor vissza mentük a kertbe kapott egy két keresetlen szót azóta ritkábban csinálja...

Kis korában ugyan ezt csinálta a bejáratnál... azittük szepszorongás szépen növeltük az időt nem váltzotott semmi. 3-4 hónapig csinálta, nagyon meguntam kimentem elküldtem az anyába 2szer kellet még és abba hagyta.


De ez nagyon speckó és ritka eset.. csak gondoltam elmondom hogy van ilyen is.

2013. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy egyszerűen csak el akart menni veled egy sétára. Olyan "Miért nem viszel magaddal?" vagy "Én is elmennék sétálni" típusú nyüszítés.
2013. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez volt a baja,mert mondta a feleségem, hogy utána bement hozzá is szemrehányóan nyüfögni, mintha nem tetszene neki hogy nem vittem magammal. :)
2013. jún. 14. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó vagyok, szerintem nincsen igazad. Azért ment be a feleségedhez boci szemekkel, nyüszögve, hátha őt rátudja venni, hogy vigye el sétálni, ha már te nem vitted el őt.
2013. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!