Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom elérni, hogy a...

Hogy tudom elérni, hogy a kutyám rögtön jöjjön amikor hívom? 10 hónapos magyar vizsla. Odajön mikor hívom de ha valamivel el van foglalva sokszor csak a hatodik hívásra jön. Azt szeretném elérni, hogy feltétel nélkül hallgasson rám

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 07:32
 1/6 Sali78 válasza:
Sok sok tréninggel, türelemmel, odafigyeléssel.
2013. jún. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tényleg komoly munkával,kitartással,kutyaiskolák rendszeres látogatásával, a kutyák viselkedésének sokrétű ismeretével . és akkor talán 4-5 hónap, de inkább 7-8 hónap .

ha pedig csak szeretnéd , viszont nem igazán értesz hozzá, kb: úgy 2-3 év mulva ,igaz akkor is csak 70-80 % -os eredménnyel.

a behívás gyakorlása egy dolog, a 100 %-os végrehajtás viszont komoly,nehéz,és egy átlagos kutyás számára gyakorlatilag évekig tart.

2013. jún. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na azért ennyire nem durva, csak kitartás és következetesség kell hozzá. Hozzám 6 hónapja került egy felnőtt kutya, aki korábban sétáltatva sem volt sosem, és már 98%-ban behívható. A maradék 2%-ban erélyesen ráüvöltök és csak akkor jön. Szerintem ez nagyon jó, hiszen 100%-os kutya nincs.

És mindezt kutyaiskola nélkül, úgyhogy meg lehet csinálni. A lényeg, hogy mindig ki legyen elégítve a mozgásigénye, ha egyszer hívtad, és nem jön, akkor sose hagyd rá. Kezdetben ha olyan a szitu, hogy látszik hogy úgy sem jönne vissza, inkább ne is hívd, mert csak feleslegesen csinálsz segget a szádból. Ne hívd ha nem muszáj, ne koptasd feleslegesen a parancsszót, különben nem fogja komolyan venni. Eleinte kötheted pozitív megerősítéshez is, tehát ha visszajön első szóra, akkor jutifalat.

Szokták azt is mondani, hogy soha ne hívd kétszer, mert akkor azt tanulja meg, hogy nem muszáj az elsőre menni. De nekünk ez nem vált be, gyakorlatilag nem jött volna be sosem. Eleinte még 5x szóltam, aztán 4x, aztán 3x.... És már csak egyszer kell. :)

Olyan 4-5 hónap alatt jutottunk el erre a szintre.

2013. jún. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok én is, szintén 10 hónapos, csak goldi nem vizsla. Kutyasuliba odajön, viszont kint az erdőben nem merném elengedni,mert tuti nem jönne vissza hiába hívnám. Most a következőt fogom nála alkalmazni, veszek egy 10-15 méteres nyomkövető pórázt és azzal engedem el az erdőben. Viszek jutalomfalatot és ha behívásra odajön akkor adok neki, így nyugodtabb leszek,mert nem tud elszaladni. Nem tudom mennyire fog beválni, de én bízok benne hogy sok gyakorlással meg lesz az eredménye.
2013. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Nekünk eddig az vált be, hogy ha nem jön, akkor szimplán elsétálok az ellenkező irányba, vagy elfutok, esetleg elbújok, és hagyom, hogy egy kicsit kétségbeessen. Ez egész szépen működik, most erdőben is sétált már párszor, ott is megvár, meg visszajön, de pl. este túl sok az izgalom, akkor van, hogy csak 1-1,5 méterre közelít meg, és nem jön oda (gondolom fél, hogy megfogom). Ugyanez kutyákkal, ha játék van. Ha meg látom, hogy esélytelen hívni, és meg kell fogni asap, egyszerűen közel kerülök hozzá és megfogom szó nélkül. Nekem nem tetszik az a kutyasulis gyakorlat sem, hogy úgy kell hívni a kutyát, hogy folyamatosan mondod a nevét. Játéknak jó, de nem tanítja meg a kutyának, hogy a gyere az parancs. (Szerintem.)
2013. jún. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ideiglenes vizsla keverék kutyám van. Én úgy csináltam, hogy az első időkben kötöttem rá egy hosszú madzagot, hogy véletlen se szerezzek lúzerpecsétet, ne kelljen koptatnom a vezényszót, ha nem jött, kis rántás kizökkentésként, és mikor odaért, hatalmas örömködés. Nem jutifalatoztam, egy rangsorban helyén lévő kutyának a legnagyobb öröm a gazdával való játék. Szépen haladtam a nevelésével, szabályokat állította fel és tartattam be, így hamar rájött, hogy ki a 'főnök', és kb. 3 hét alatt 99 %-ban behívható lett. Sosem mondtam kettőnél többször a vezényszót, ha nem figyelt, érdekessé tettem magam kedves hangon való csalogatással, elfutással. Egyszer elbújtam előle egy fa mögé, totál kétségbe esett, az volt az a pont, amikortól a fél szeme mindig rajtam van, nehogy elveszítsen. A lényeg: a kutyának kell figyelni rád, nem neked rá!
2013. jún. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!