Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy amstaff jellegű...

Befogadtam egy amstaff jellegű kutyust az utcáról. Jobban mondva az autópályáról?!

Figyelt kérdés
6-8hónaposra tippelném..nagyon nagyon vékony,borda gerinc,csípőcsont látszódik.milyen tápot ajánlanátok,hogy rövid időn belül elérje az egészséges súlyt? (picit ducibb is lehet :)) )

2013. jún. 13. 12:23
1 2
 1/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Mindenképpen az állatorvostól érdeklődném meg a hogyanját és mikéntjét, ugye ha vészesen vékony, nem szabad hirtelen nagy mennyiségű kajának kitenni.
2013. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyit tudnál rászánni a tápra? Középkategóriás tápok közül a Brit a legjobb, ennek van egy jobb fajta tápja is, a Brit Care, ha kicsit drágábbat is megengedhetsz magadnak, akkor az még jobb. Én aktív kutyáknak javasolt sport tápot adnék a kutyának, vagy pedig kölyöktápot, ha inkább olyan fél éves körül van.
2013. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Most olvastam, hogy más ilyen esetben rizst és csirkét adott neki, kis adagokban, és csak fokozatosan növelte az adagot, és keverte szárazzal. De pontos mennyiséget szerintem doki tud mondani.
2013. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne legyen ducibb, az sem jó. Vegyél valami jobb minőségű tápot ( pl.: brit premium, josera, acana, brit care, taste of the wild). Én ha hizlalni akarok, akkor több adagban szoktam nekik adni kicsit többet.
2013. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon vigyázz!!!!!! Az egyik befogadott kutyám részben emiatt halt meg, iszoyat vékony volt, és meg adtam neki a magas fehérjetartalmú tápot bőven, és annyira le volt gyengülve a szervezete, hogy nem tudta feldolgozni, és meghalt:(((


A kérdésedre válaszolva: az első napokban ne kapjon magas tápértékű ételt: kis felvágott, virsli, párizsi, lecsókolbász (tehát ami lényegében hulladék kaja) kevés rizzsel. A napi adagját több részletben kapja meg, ha lehet 3-4 részre oszd. Fokozatosan lehet a rizs mellé adni husit (pl. csirkemell), és mikor már úgy-ahogy rendbejött, tápot keverni ezekhez, aztán mehet a csak táp.

2013. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Inkább lassabban érje el a normál súlyát, a hirtelen hízás megterhelheti a csontokat ízületeket ami később sok gondot okozhat. A brit tápot én is ajánlanám, esetleg luposant izületvédőnek. Kis adagokba etesd ha lehet napi háromszor, és beszélj dokival is. Az ajánlott tápokat brit, josera, tasta of the wilde főként a neten tudod rendelni a petissimo, dogshop, zoofastról.
2013. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hawonta 20ezrem lenne rá :/ nemtudom ez mennyire elegendő:/

tudnátok linkelni ezeket a tápokat?

holnap elviszem dokihoz..oltásra..csippelni

és köszi a gyors válaszokat!!!

2013. jún. 13. 13:22
 8/11 anonim ***** válasza:

szia!


Érdemes megnézetni orvossal, főleg a mája miatt. A hosszú éhezés tönkreteheti, és a hízlalás is csak árt, ha hirtelen sok megy fel.

2013. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz elsőnek!!
2013. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Személy szerint én ezeket ajánlanám de megtalálod az oldalon a joserát is. Ha meg nagyon kényeztetnéd akkor ezt sokan preferálják.

[link]

Itt az egész oldalt beraktam.

Viszont dokihoz mindenképpen vidd el, oltás, chip, féreghajtó, meg szerintem egy általános vizsgálat is kell. Jó kutyázást:-)

2013. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!