Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell még egy? Oltás!

Kell még egy? Oltás!

Figyelt kérdés
Kb. 10 hetes volt a kutyus, amikor megkapta az első oltást, egy sima parvót. A doki azt mondta, egy hónap múlva kap egy kombináltat, és rá egy hónapra még egyet. Később megtudtam, hogy a legtöbben 2 hetes időközzel ismétlik az oltásokat, és úgy tudom, azért ismétlik, hogy mindenképp hasson (az anyai ellenanyagok miatt). Azt mondják, az utolsónak 12 hetes kor utánra kell esnie. Most fog letelni az első egy hónap és visszük a kombináltra, de már elmúlt 12 hetes! Akkor mire jó még egy kombinált? Illetve miért nem adta be 2 hétre az elsőre? Nem valami jó, hogy még nincs meg a védettsége. :/ Persze, megkérdezem majd a dokit, de hátha ti is tudtok erről valamit. Ja, és 4 hónapos koráig még a chipet és a veszettségit is meg kell kapnia, ezek egybeesnének az utolsó parvóval, ami nem tudom, mennyire jó...?

2013. jún. 13. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én 11 hetesen hoztam el a kutyusomat egy parvó oltással, kapott 2 kombit 2 hetes időnként, aztán a veszetségit. A második kombi is kell hogy teljes legyen a védelem, de azt nem értem a ti dokitok miért várt 1 hónapot. A chipel nem kell megvárni,a veszetségit akármikor be lehet adatni nem gond ha elmúlt 4 hónapos. Én tuti a következő kombival rakatnám a chipet is.
2013. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 után adják be amit utána kell... csak jobban tudják, mi kell a kutyusnak. :D
2013. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na jó hülyén fogalmaztam, bocs:-)

Szóval a chipet bármikor be lehet tetetni. A veszetséginél meg nem gond ha túl van a 4 hónapos koron.

2013. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2 kombinált kell még neki és ne várj vele sokat, 10 hetesen egy rendesen oltott kutyának már megvan a 3 oltása és mehet közösségbe!

6-8-10 hetesen szoktak oltani.

Adasd be most a kombit, rá 2 hétre a következő kombit. Veszettség elleni oltást 3-4 hónapos kora között kell, h kapja (különben büntethetnek, ha elkérik az oltási könyved és nincs benne), ezt 6 hónapon belül újra meg kell ismételni.

Ha a kutyus nem nálad született, tehát már volt egy gazdiváltás, már a chipnek is benne kéne, h legyen. Gazdiváltásnál azonnal és 4 hónapnál idősebb kutyusoknál kötelező!

2013. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alexandra leírt mindent,

6.hét:parvo

8.hét:kombi

10.hét:kombi

12.hét:veszettség


Mondjuk részben függ a vakcinától is,de általában így néz ki a program.


Chip pedig gazdaváltásnál,vagy ha nincs gazdaváltás,akkor 4 hónapos korig.

2013. jún. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!