Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom hányós az autóban....

Kutyusom hányós az autóban. Tanács?

Figyelt kérdés

Szegénykém imádna autózni, de kb 15 perc autózás után hány. Adnátok tippeket, hogy mivel tudnám kiküszöbölni ezt?

Gondoltam rá, hogy autózás előtt kapna B6-ot, hátha az jó lenne...csak nem tudom ez mennyire jó ötlet.

Nemsokára megyünk nyaralni, ahová őt is visszük, kb két órás az út és nem szeretném szegénykémet "kínozni".


2013. jún. 13. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Először is indulás előtt legalább 2-3 órával ne adj neki enni, inni is csak kortyokat. B6-ot kaphat de jó lenne ha egyeztetnél a dokival akár telefonon is hogy mennyit. Úgy tudom hogy dedalont is kaphat, de azt is súly alapján kell adni ahoz is kell a doki.
2013. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Van egy olyan "nyugtató" ami anyai hormont tartalmaz direkt kutyusok számára. Spray, és elég egy picit fújni egy kendőre és a kutyus nyakába vagy a közelébe tenni és megnyugszik tőle. Vasárnap meg tudom mondani a nevét ha érdekel, olyan 3-5000 ft körül van az ára.
2013. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és ettől a spray-től nem fog hányni?
2013. jún. 13. 14:25
 4/16 anonim válasza:
0%
Mond neki, hogy lassabban vezessen és akkor talán nem fog.
2013. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
63%
Valószinüleg a stressztől hány. Szoktatni kell a kocsihoz. Az a baj, hogy sok kutyus szinte csak akkor utazik kocsival ha orvoshoz vagy kutyakozmetikába viszik. Ezért az autózást rossz élménnyel köti össze. El kell vinni egészen rövid autókázásra, utánna meg rögtön sétálni és séta közben nagyokat játszani vele. Így az autózást kellemesebb élménnyel köti össze, nem fog stresszelni és hányni sem, de ehhez idő kell. Azt a sprayt azért szerintem érdemes lenne kipróbálni.
2013. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért gondolod, hogy gyorsan vezet a párom?!


Minden nap megy rövid autózgatásra (kb. 5 perc), amikor futni visszük.

2013. jún. 13. 14:54
 7/16 anonim ***** válasza:

én abszolút de nem tömném semmivel. illetve jól írták néhányan, kaja után ne vigyétek.


hozzá kell szoknia és ezt csak úgy tudjátok megoldani ha minél többet utaztok vele kocsival. amíg számára ez kellemetlen akkor csak nagyon lassan szabad menni. és ha rendszeresen jártok csak nagyon fokozatosan szabad növelni a tempót. figyelni kell főleg a kanyarokra és a fékezésre/megállásra.


nálunk ugyanez volt a szitu, mi rendszeresen járunk vele kocsival a partra. eleinte nagyon lassan mentünk vele, plussz én hátul voltam és figyeltem ha esetleg hányni akart, (ilyenkor mindig felpattant és sűrűn elkezdte nyaldosni a száját meg nyeldesett) ilyenkor mindig azonnal megálltunk és sétáltam vele pár kört amíg kihányta magát szegénykém. sajnos az a helyzet, ha nem is eszik előtte akkor is fog hányni csak épp nem a kaját, hiszen forog a gyomra szegénynek.


szóval ezt csak nagyon sűrű fokozatos hozzászoktatással lehet megoldani. ugyanakkor nem olyan egyszerű betartani sem azt a lassú tempót ami a kutyának még elfogadható. én ilyenkor mindig azonnal rászóltam a páromra hogy lassabban menjen. azt vettem még észre hogy nem biztos hogy jó a kutyának ha végig fekvő pozícióban van. sokszor kellemesebb számára ha ül és úgy vesszük be a kanyarokat. mára már a párom akár még sumahernek is képzelheti magát az úton a kutyának semmi baja. nagyon ügyesen egyensúlyoz ülve mikor a kanyarokat beveszi a párom akár nagyobb tempóban is...

2013. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hidd el, tapasztalatból mondom, az ami számunkra normális tempó az a kutyának nagyon durva elsőre. viccen kívül minket lakott területen is sorban előztek le a kocsik olyan lassan mentünk , nah jó nem totyogtunk a kocsival, de lassabban mentünk mint a szokásos sebesség.
2013. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezt a lassan menést ki fogjuk próbálni, habár mindig a megengedett sebességgel haladunk, de lehet ez sok a kutyusnak.

Ő mindig ül, sosem fekszik le, sőt inkább feláll minthogy lefeküdne.

Tényleg minden nap visszük futni, próbáljuk szoktatni az autóhoz. Jelenleg még csak fél éves, hátha kinövi... :)

2013. jún. 13. 15:18
 10/16 anonim ***** válasza:

jah és még valami. akkor lehet -picit- növelni a tempón ha már legalább három alkalommal teljesen hányásmenetesen vészeltétek át az utat. esetleg még rendetlenkedett a kocsiban mert olyan jól érezte már magát.

nem tudom miért pontoztátok le azt aki írta hogy menjen lassabban a párod, ugyanis nagyon igaza van!

az a tempó ami nekünk még belefér az a kutya számára felér egy vidámparkos óriás hajózással. nekem nagyon sokszor kellett figyelmeztetnem a páromat hogy "ne menjen gyorsan". hiszen az ember észre sem veszi a normális jól megszokott tempóval megy. nem kell ehhez 200al menni.

2013. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!