Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanítsak neki?

Mit tanítsak neki?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos vizsla, már tudja: ül, fekszik, hajolj meg, pacsi, marad, gyere ide

2013. jún. 13. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is vizslám van, ő még ilyesmiket tud ezeken kívül: hempergés, forgás, lábam körül szlalomozás, tolatás stb. A lábhoz kerülést (hogy szépen behívás után a lábad mellé álljon/üljön be) egyébként is hasznos megtanítani.

Hajrá:) Ha nincs ötleted, rengeteg youtube-os videó van, amiből lehet meríteni.

2013. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hempereg,ugat,lelövöd elterül, szlalom a lábad közt, pitizz, 2lábra áll, lábadon/térdeden/karodon átugrik, forog, táncol (2 lábon forog), tolat, kukucs (te terpeszben ő átjön a lábad közt és ott pitizz vagy sétálsz vele) ezeket tudja az én borderem ami extrább :D
2013. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

háton dobbantás, karika(a kezeid között, lábad,kezed között) lábfejedre állva menni, láb között előre, hátra, integetés, tolatva be a lábaid közé, szlalom a lábak közt előre és tolatva is.ugatás, szégyelld magad, szabadon követés, forgás, kerülés, előre küldés, kúszás,hajlás, ugrás kéz fölött, láb fölött,karolás, nyelv kinyújtás, alattad-feletted(fekvőtámasz pózban vagy, és forogsz, és a kutya közben folyamatosan alattad és feletted megy)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe a trükk tárunkból, de összesen több, mint 40-et tudunk, pedig állítólag nehezen tanítható kutyám van...:/


Ha esetleg kell tanács egy-két trükk megtanításához, akkor írj privátot:)

2013. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pacsi másik lábban, érint, fogd, ereszd, meg még 1000 mindent lehet neki :) De azért még játékosan inkább.
2013. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább azt, hogyan kell ismerkedni más kutyákkal:) Nem ismerlek titeket, lehet hogy szocializálva is van a kutya, ezt nem tudom:) Csak abból indulok ki, hogy sok kutya aki minden féle trükköket tud, oda van a gazdája hogy miket csinál a kutya, de ha kutyák közé viszi akkor megőrül a kutya mert nincs szocializálva, nem tudja hogyan kell kutyákhoz közeledni. Trükkök helyett szerintem a kutya természetes viselkedését helyezd előtérbe:)
2013. jún. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

általában szerintem aki veszi a fáradtságot, hogy trükkökre tanítsa a kutyáját, azok többnyire szocializálják is őket.

Én még nem találkoztam olyan trükkös kutyával, akit ne hordanának már kutyák közé.

de persze lehet, hogy ez nálatok máshogy van, nálunk a többség nem ilyen

2013. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a kutya minden reggel találkozik a barátaival(kutyák) ésm járuunk kutyoviba is :)
2013. jún. 15. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!