Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie vagy Német spitz?

Sheltie vagy Német spitz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnénk egy kutyát a párommal, s eközött a két fajta között vacilálok. Még kezdő kutyás vagyok, nincs túl sok gyakorlati tapasztalatom, csak elméleti egyenlőre. Panellakásban lakunk, de jutna elég idő a foglalkozására és a lefárasztásra, ezért bátorkodtam választani ezt a két mozgékony fajtát, és persze mert külsőre-belsőre is tetszenek :) Melyiket lenne érdemesebb választanom? Akinek valamelyik fajtából van sajátja, az leírná ide a tapasztalatait?


Szemezgettem még a kennelek között is, sheltie esetében a South's Star, illetve a spitz (klein) esetén a Kunhegyesi Bleki kennel megbízható? Szeretnék kiállításozni is a kutyussal.



2013. jún. 13. 18:35
 1/9 anonim válasza:

mindkettő nagyon aranyos :)) én nem tudnék dönteni de ha muszály lenne akkor német spitz:)))

19/F

2013. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is a spitzet ajánlanám, a shelti túl mozgékony
2013. jún. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem 3 sheltiem van szóval arra szavazok, könnyebben is nevelhető mint egy spitz és nem olyan mozgékony, hogy ne lehessen velük együtt élni... sőt, nagyon jól tudják, hogy mikor van nyugi és egyáltalán nem rombolósak, nagyon nagyon értelmes kutyák!


Igen megbízható kennel de van még néhány jó kennel az országban :)

2013. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :) Igen, nem egyszerű a választás nekem sem :D Azért esett a választásom a fenti kennelekre, mert sheltieből gold-sablet, spitzből pedig fehér színűt szeretnénk.


Elfelejtettem leírni a kérdésembe a szempontokat amire kíváncsi vagyok, de remélem így "utólag" is kapok azért válaszokat :)


Melyik igényli jobban a kozmetikázást?

Melyik mennyire ugatós?

Melyik mennyire egygazdás?

Mennyire alkalmazkodóak?

Hogy viszonyulnak az idegenekhez (kutya/ember)?

Kirándulni, nyaralni melyik jöhetne velünk inkább?

Tömegközlekedésben mennyire toleránsak az emberek ezekkel a fajtákkal?

Betegségek terén melyik fajtára kell jobban odafigyelni?

Mennyire minőségi a magyarországi állomány?

2013. jún. 13. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Sheltie re tudok válaszolni


1. persze hullajtja a szőrét de a vedlést leszámítva nem vészes, elég heti egy alkalommal átkefélni a szőrét (főleg a füle mögött és a hónaljban)

2. ahogy neveled, ismerek ugatós sheltiet de nekem egyik se az

3. inkább egy családos :) családban mindenkire hallgatnak de idegenekkel bizalmatlanok

4. teljesen jól alkalmazkodnak bármilyen körülményhez

5. általában bizalmatlanok de ismerek olyat aki mindenkinek azonnal a nyakába ugrik (ez egyedfüggő is)

6. bírják az utazást :)

7. erre nem tudok válaszolni, embere válogatja... nekem negatív tapasztalatom még soha nem volt max, hogy mindenki jött simogatni :) volt, hogy az ellenőr a bérletem se kérte el csak simogatta a kutyákat :D

8. betegség annyira nincs, allergia néha előfordul

9. jó az állomány itthon a The South's Star főleg francia vonalakra van alapozva

2013. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egy menhelyi látogatáson nem gondolkoztatok?
2013. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sziasztok ! Nekem ez a két fajtám van )))))

Küldtem privi üzit , KÉRDEZHETSZ IS ...

Imádni való mindegyik , ezért én nem tudnék MÁR dönteni

Fizikailag , és agyilag is sokat kell az első naptól foglalkozni vele ...

10 hetesen már tudod oviba vinni , de addig már simán megtaníthatod neki , hogy jó játszani , figyelni , -- fini falt jár érte

KLIKKERES , POZITÍV MEGERŐSÍTÉSES TANÍTÁS


KERESSETEK EGY K.SULIT --- ( még a kiskutya vásárlása előtt érdemes ) " tanuljatok " , hogy tanítanak , & mire meg a pici TUDATOSAN & JÓL TUDJÁTOK " SZERETNI - NEVELNI "

SOK SIKERT A DÖNTÉSHEZ .... , ÜDV : Anikó

2013. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Helo! Én a Spitz-et ajánlom mivel szerintem a Sheltie sokkal pörgősebb...Mivel panelban laktok.
2013. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mégis a Sheltie mellett döntesz akkor South's Star kennel tökéletes! Remek kutyáik vannak több ismerősömnek onnan van kutyája.
2013. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!