Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám teljesen meg van...

A kutyám teljesen meg van bolondulva. Ez normális? Kifejtem lent. Egyébként 5 hónapos szerintem hiperaktív, és csivava.

Figyelt kérdés
Mindent rág, szétszed, ellop, megeszik. Fel-alá rohangál a házban teljesen céltalanul, nekimegy az ajtónak, a falnak. A lábunkra megy, nekiugrik, harapja, a papucsot leszedi a lábunkról. a vizes tálját felborítja, a kaját széthordja. folyton kaparja a szőnyeget, az ágytámlát és morog hozzá. a mi hajunkat tépi, a kezünket már szétharapdálta. Éjjel sem bír lenyugodni.. Pedig egésznap szinte csak vele van foglalkozva, és játszunk vele, próbálnánk lefárasztani, szinte lehetetlen úgy érzem.

2013. jún. 13. 21:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ez sz "egész nap vele van foglalkozva" mit takar pontosan? Hordjátok sétálni?
2013. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Persze sokat sétálunk, meg kint vagyunk az udvaron, játszunk, barátkoztatom a cicákkal, elvannak, kergeti őket, bent is van sok játéka, labdázok vele, madzagon lóbálok neki plüss állatot, azt nagyon szereti kergetni meg rágni... Néha, én jobban elfáradok :)
2013. jún. 13. 22:02
 3/24 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Akkor csak szimplán nem neveled elég jól, bár a lopkodás általában unatkozásból van.
2013. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Olyan mintha sunyi lenne. Hívom, hogy gyere ide, hogy játszunk tovább vagy valami, a szeme sarkából rám néz, és lassan ellop valamit pl a polcról és elfut vele. :D lehet még hogy ezeket kinövi?
2013. jún. 13. 22:10
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha képtelen vagy megnevelni akkor ezek még csak durvábbak lesznek. hogyan neveled a kutyádat? mert úgy látszik hogy abszolút sehogy.
2013. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ő már a 3. kutyám, és eddig sosem voltak nevelési gondjaim, okosak voltak, a tacsi is meg a vizsla is. Most ez a csivava adta fel a leckét, tényleg olyan mint egy rossz kisgyerek. De lehet én csinálok valamit rosszul és el van kényeztetve.
2013. jún. 13. 22:16
 7/24 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Nem sunyi, hanem neki ez is a játék egy része.

Mit csináltok olyankor, ha valamit ellop? Ha üldözitek, akkor máris játszotok vele és elérte a célját. A lopkodás nagyon jó figyelemfelhívásnak, ráadásul az egész viselkedése egy határokat feszegető kutyáé (az enyém is pont 5 hónapos). Muszáj kézbevenni az irányítást és keményen tiltani, az, hogy pici és cuki még nem mentség.

2013. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nem haragszol mindez amit leírtál az abszolút teljes nevelés hiánya. volnál szíves konkrétumokat írni pontosan hogyan neveled a kutyád? vagy azt hiszed hogy a nevelés kiscica barátkozásból és játékból áll?
2013. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
hogy nem tudsz egy falatnyi kis csivit letiltani arról, hogy a hajadat tépje?? Nem a kutya őrült meg, csak látja, hogy mindent szabad neki, és ezt ki is használja. Állíts fel szabályokat, és tartsd is hozzá magad! Ha valami olyat csinál, ami neked nem tetszik, egy határozott, NEM, és elfordulsz tőle. Rá fog jönni, hogy csak akkor játszol vele, ha betartja a szabályokat. És lehet, hogy sokat foglalkozol vele, de a leírásod alapján mégsem eleget. Sétálj vele a szokásosnál egy órával többet, és taníts trükköket, fáraszd agyilag is.
2013. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Rá van szólva keményen, hogy nem szabad, nem kiabálva, de érezni a hangsúlyból. Rákoppintottam már az orrára is, amikor elvettem tőle az ellopott tárgyat. Olyankor oké olyan fél napig szót fogad, és kezdődik elölről.
2013. jún. 13. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!