Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska barátság?

Kutya-macska barátság?

Figyelt kérdés
Igazából ez a macskák témakörbe is épp úgy illik, mint a kutyákhoz, de a lényeg, hogy van egy 2 éves német juhászkutyánk, többnyire nagyon barátságos, de félek, hogy nem jönne ki jól egy macskával. Találtunk néhány 1 hetes kiscicát, egyet megtartanánk. Szerintetek hogy reagálnának egymásra? Jó ötlet ez? Sok kutya-macska barátságot láttam, de abból is elég sokat, hogy a kutya kis híján megöli a macskát. Hogy kellene egymáshoz szoktatni őket? Akinek van kutyája és macskája is, ti hogy csináltátok?
2013. jún. 13. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megmondtam a kutyának, hogy nem szabad bántani. Az első két hétben csak a jelenlétemben találkoztak. Mondjuk az enyémnek eszébe se jutott bántani, csak annyira izgatott volt tőle, hogy a kíváncsiságával is ártani tudott volna a kiscicának. Aztán ahogy megszokta, hogy itt van, utána már nem érdekelte annyira.
2013. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Be akartam fogadni egy eléggé kicsi kiscicát a 7 éves németjuhász kutyám mellé, de nem sikerült.

A kutyám elképesztően barátságos és a macskákkal is elvan de kb. 2 méterrel hátrébb lerakatm a kiscicát és a kutyát fogtam hogy véletlenül se történjen semmi. Amint meglátt a cica ráfújt és csak az után morgott rá a kutyám, ha a cica nem támadott volna akkor eléldegéltek volna együtt, de így végül a szomszédé lett a cica. :)

2013. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyban a macska reakciójától függ a dolog.
2013. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy kutyát és két macskát tartok lakásban. Azt nem mondom, hogy nagy barátok, de jól meg vannak egymás mellett. Nem félnek egymástól, nem inzultálják egymást, viszont nem játszanak és nem is alszanak együtt. Néha megszagolgatják egymást és ennyi.

Mondjuk csak 5 hónapja van meg a kutya, a cicák meg 5 éve, és nagyon nehéz volt az első időkben, szóval lehet hogy idővel barátság is lesz. :)

Mivel nekem a cicák voltak előbb, ezért nem tudok Neked segíteni az összeszoktatás kérdésében, hiszen ez egészen más helyzet.

2013. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én kutyám macskákkal nőtt fel szóval akármien fújtatós egy macska nem bántja inkább továbbáll de ha egy olyan kutyárol van szó amelyik nem sok macskát látott akkor nagyban függ a macska reakciójátol és hogy a kutya mennyire türelmes és nyugodt. A felnőtt macska esélytelen igazábol minnél kissebb annál könnyebb hozzá szoktatni a kutyához . A macska kb 6-7 hetesen szokja meg a kutyát legkönnyebben
2013. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!