Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja a kutyám?

Ezt miért csinálja a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 1 éves, még ivaros szukám.

A szembe szomszédba most került egy kölyök, nagyon max 8 hetes lehet, bár ebben sem vagyok biztos.

A gazdi egész nap távol van, a kölyök meg az udvaron egyedül, és egész nap sír, de nem is akár hogy...:/

Néha, amikor már órák óta nyomja, oda megyek a kerítéshez, megsimogatom, és adok neki enni, mert utána általában alszik, és van egy pár óra csend.

Tegnap azt vettem észre, hogy ha a kölyök elkezd sírni, akkor a kutyám a kapuba leül, és figyeli, és utána elkezdi oda hordani a játékait, meg mindent, amit a kertben talál(faágak, kövek, bogarak...) és figyeli a kiskutyát.

Hangot nem ad ki, csak nézi, és ha más régóta ott van, akkor lefekszik.

Ezt miért csinálja?

Tüzelés nem várható, és több, mint egy hónapja tüzelt, szóval szerintem az álvemhesség kizárva, meg nem is őrzi a játékait, meg nem viselkedik úgy velük, mintha kölykök lennének, csak ha sír a kicsi, akkor odapakolja, mintha a kölyöknek akarná odaadni őket.

Ilyen lehetséges?


(Amúgy zárójelben megjegyzem azoknak a tökfejeknek, akik általában rögtön elkezdenek pampogni,hogy mi az, hogy nincs ivartalanítva, azonnal ivartalanítsak, hogy még mielőtt még csak megfordulna a fejükben, hogy írnak, ősszel lesz meg a műtét, és nem azért akkor, mert kölyköket akarok, hanem más oka van.(és még a zárójelen belül is egy zárójelben megjegyzem, hogy eléggé irritáló, hogy ha kiakarok írni egy kérdést, akkor mellé kell ezt írnom azért, hogy remélhetőleg értelmes válaszokat kapjak...))


Ez az utolsó rész persze akinek nem inge ne vegye magára, csak a múltkor is kiírtam egy kérdést, aminél mikor kiderült, hogy még ivaros a kutyám, akkor a legnagyobb felelőtlen állattartónak lettem kikiáltva, és megállapította egy két nagyeszű, hogy egy mocskos szaporító vagyok...:/ persze mindezt úgy, hogy nem voltak kölykei a kutyámnak.

Úgyhogy a normális emberektől ezért a "kis" megjegyzésért itt a végén elnézést kérek!

A válaszokat meg előre köszönöm.


2013. jún. 14. 12:25
 1/4 klopusz ***** válasza:
Lehet, hogy csak nagyon erős benne az anyai ösztön. Érzi, hogy a kölyöknek valmai bánata van és ő próbál(na) segíteni neki a maga módján.
2013. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom:D

Mert egyszer megkérdeztem a kölyök gazdijától,mikor otthon volt hogy oda vihetem-e az enyém a kölyökhöz, hogy a kicsi is lehessen egy kutyával, meg az enyém is nagyon imád kutyákkal lenni, és nem úgy viselkedett vele, mint egy kölyökkel,hanem mint a haverokkal, szóval rögtön pucsított neki, meg rázta a fenekét, szóval egyértelműen játékra hívta.

Én meg azt hittem, hogy ha odamegyünk, akkor egy kicsit pátyolgatja a kölyköt, szóval nyalogatja, vagy ilyesmi, de neki rögtön a játékon járt az esze.

2013. jún. 14. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak játszani, barátkozni akar.

Amikor a szomszédunkban lévő kutya több napig meg volt kötve és végre elengedték, a mi kutyánk is odahordta a játékait neki a kerítéshez. :)

2013. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor egy nagyon jó fej kutyám van:D

Komolyan mondom, valami terápiás kutyának kéne nevelni, mert a legagresszívebb kutyák, akiket nem lehet elengedni több kutyával, ő azokkal is úgy eljátszik, hogy a gazdák lemerednek, hogy hát ilyet az ő kutyájuk még sose csinált, ha kutya van a közelükben megvadulnak,de az enyém előhozza belőlük a szelíd bárányt:)

2013. jún. 14. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!