Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kergeti a farkát a kutyám?

Miért kergeti a farkát a kutyám?

Figyelt kérdés
Kóbor kutyusról van szó,kb 1-2 éves,és mindig kergeti a farkát,képes órákig pörögni,aztán elkapja és lefekszik de nem engedi el.Rossz az idegrendszere?Hogy lehet erről leszoktatni?
2009. okt. 10. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem lehet hogy csak játszik?
2009. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Foglalkoztok vele eleget? Azok a kutyák szokták kergetni a farkuk akik nincsenek eléggé agyilag lefárasztva, tehát nem kapnak elég feladatot.
2009. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
MÁsodikkal egyetértek. Ez valami lelki gond.
2009. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
63%
igaza van törődj vele tanítsd meg erre arra és ha nem akkor csak szeret játszani :)
2009. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
A kutya jókedvében is csinálja a "farokkergetést". Semmi kórosra nem utal. Egyszerűen boldog és így /is/ kifejezheti.
2009. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra c. könyvében olvashatsz erről a témáról bőven. És az orvoslására is megoldást kínál.

Abban biztos lehetsz, hogy ez nem játék és igenis kóros viselkedés, menhelyi vagy kóbor kutyákkal gyakrabban fordul elő, valamilyen stressz vagy lelki sérülés okozza. Nem tudhatod a kutya múltját, de a jelenben tudsz rajta segíteni, ha elég kitartó és beleérző vagy.

Innen le is töltheted a könyvet, erről a problémáról pedig a 21. fejezetben olvashatsz részletesen:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

szia

lehet hogy valami idegrendszeri baja van a kutyádnak.

Vagy hogy az előttem lévők is leírták,lehet hogy így játszik..bár elég fura játék.

2009. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még csak 2 napja van nálunk,de elkezdtem vele foglalkozni már az 1. nap.Sétáltatjuk,játszunk vele,vannak játékai,tanítgatjuk,majd kiderül,de egyenlőre még mindig csak pörög és olyankor nem is figyel ránk:(
2009. okt. 11. 12:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy tökéletesen boldog, egészséges és okos kutyám volt. 17 évig élt. Mindent megadtam neki táplálásban, szeretetben, törődésben. Imádott kis dög volt! Mégis, ahogy hazaértem vagy nagy vágtába kezdett, vagy a farkát kergette. Nyilvánvaló, hogy örömében. Ezt nekem senki nem tudja félremagyarázni, de még megmagyarázni sem.
2009. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Épp az a baj. Mindent megadtál neki ergó valószínűleg elkényeztetted. Márpedig a kutya rangsorban él és ha nem tudja biztosan ki a főnök (pl mert elkényezteted, miközben elvileg a főnök kapja mindig a legjobbat) akkor az neki stressz. Kedves kérdező szerintem is olvass el egy-két ilyen könyvet! Az egyszerű neveléshez is sokat segít! Még csak most jött hozzád! Ne várj csodát azonnal.
2009. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!