Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti, hogy kezelitek...

Kutyások! Ti, hogy kezelitek a neveletlen gyerekek erőszakos közeledését amikor sétáltatjátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Olyan helyen lakunk ahol nagyon sok a kisgyerek.A kutyusom szereti a gyerekeket, ha meglát egyet menne oda hozzá hízelegni.De!Vannak olyan gyerekek akik erőszakosan megakarják simogatni a kutya meg menne elölük inkább.Nyúlkálnak felé hírtelen mozdulatokkal, ha a kutya meg megmozdul visítanak, ugrálnak meg hasonlók.A kedves szülők meg lesem bagozzák vagy pedig nem tetszik ha rászólok a gyerekre.Volt olyan este is amikor kiakarták venni a kezemből a pórázt és magyarázkodtam a gyereknek, hogy miért nem szabad.Hogyan kell ilyen helyzetekben helyesen viselkedni, hogy ne legyek bunkó?

2013. jún. 14. 13:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

legyél bunkó... hülye gyerekkel és még hülyébb szülővel nehéz megértetni dolgokat értelmesen.


Nekem az bevált hogy elmondom hogy az egyik fél a gyerekektől és agresszívan reagálhat. (ami persze nem fedi teljesen a valóságot mert előbb fut világgá mint hogy megharapjon valakit de jobb a békesség.)

ha ezt nem fogják fel akkor meg kénytelen vagyok a gyerek (és a kutyám érdekében) kifejezetten bunkó módon viselkedni.. ez van.

2013. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint kisgyerekes szülő mondom: sehogy. Sajnos. Legfeljebb próbálkozhatsz, hogy egyből a gyerekhez beszélsz, és igyekszel megtanítani a kutyázásra.



Amelyik szülő olyan hü.lye, hogy nem szól a gyerekére, és nem tanítja meg, hogy idegen kutyát nem rohanunk le, nem fogdossuk, nem rángatjuk, az vérig fog sértődni azért, ha rászólsz az imádott, tökéletes(en elba.szott) gyerekére.


Normális szülő a saját gyereke érdekében megtanítja az alapvető dolgokat. Pl. meg kell kérdezni a gazdit, hogy szabad-e a kutyust simogatni. Ilyenkor a gazdik 99%-a kedvesen megengedi, és megmutatja, hogy és hol lehet megtenni, hogy mindenkinek öröm legyen.

A maradék kb. 1% elnézést kér, és felvilágosítja a famíliát, hogy Buksika nem szereti az idegeneket, és jobb nem simogatni.

Ilyenkor a normális szülő megmagyarázza a gyerekének, hogy miért is nem kell nyúlni a kutya felé, tessék messziről csodálni.


Azon kívül, hogy átveszed a környék összes gyerekének a nevelését, nem sokat tehetsz.

2013. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

igaza van diesel-nek. ilyen h.lye kölykökkel csak a bunkó stílus érteti meg a dolgokat. én eleve úgy közlekednék hogy totál bunkó fejjel mennék. ez sok esetben máris hatásos. a másik hogy abszolút de nem magyarázkodósan meg cukin dumálnék. hanem totál határozottan, akár még el is zavarnám. hogy jönnek ezek ahhoz hogy a pórázt kiszedjék a kezedből? nagyon durva. a szülőkkel ne foglalkozz. nem mellesleg az ha a beleegyezésed nélkül veszik ki a kezedből a pórázt szerintem lazán kimeríti a lopás fogalmát.


a kutyádnak meg tanítsd meg hogy legyen semleges az idegenekkel. abszolút de nem jó hogy ennyire barátságosan viselkedik (rohanna oda mindenkihez) így felhívva magára a h.lyegyerekek figyelmét.


igaz, nekem ennyiből mázlim van, az enyémtől inkább félnek minthogy "el akarják lopni". amúgy ha ilyen megtörténne valamilyen csoda folytán, én lehet hogy többszöri figyelmeztetés után még hagynám a gyerek kezében aztán hívnám a kutyámat az meg jönne maga után húzva a gyereket az aszfalton.

2013. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A kutya kistestű, padlócirkáló, növendék korú elég szeleburdi néha, nem fél tőle senki, bátran jönnek felénk.1-2 szülő kérdezte meg, hogy megszabad e simogatni, több nem.

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni.Még új nekem ez a dolog, mert régebben is volt kutyám, de nagytestű volt senki nem mert odajönni simókázni meg ő nem is volt ilyen barátságos mint a mostani kutya.

2013. jún. 14. 13:28
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól. Én csak örülök, mert minél több szituációt megtapasztalnak a kutyáim, annál stabilabb lesz a viselkedésük. Van a huskym, aki nem szereti ha simogatják, de azért eltűri, egy darabig hagyja magát, aztán menne el. Ilyenkor megmondom a gyereknek, hogy most már nem szeretné, hogy simogassa, és meg szokták érteni. Számomra fontos, hogy a gyerekeket jó élmények érjék a kutyáimmal, mert ennyivel is elősegítem, hogy ne egy kutyautáló felnőtt legyen nagykorában.
2013. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A pórázos esetnél, jött a kölök olyan 4-5 év körüli mondogatta, hogy "anyaaaaaaaa én akarom vinni a kutyáááát" és rögtön!!! elkezdett hisztizni.Anyuka ennyit mondott neki, hogy NEM.A gyerek letojta angy ívben és nyúlt felém ém meg mondtam neki, hogy elfog szaladni a kutya stb.Aztán inkább elindultam a másik irányba egy másik kutyással akit szintén zaklattak,de a gyerek követett és rinyált.Visszasem néztünk, anyuka pletykált tovább.
2013. jún. 14. 13:35
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a normális közeledésről beszélek.. az teljesen más örülök neki én is és a kutya is és a gyerek is az egyik kutyámat nem lehet simogatni csak kutyával tapasztalt gyereknek megijed a hirtelen mozdulatoktól és elég védős is. és a kettő egy gyerek esetében nem a legjobb kombó.


Hanem arról ha bunkó módon közeledik a gyerek, nem igazán érti hogy mit mondasz és nem is érdekli.. és ráadásul a szülő is érdektelen... már meséltem itt hogy belém kötött egy szülő mikor közöltem a gyerekkel hogy "nem így simogatunk kutyát"(tök normálisan próbáltam neki elmagyarázni hogy hagyja hogy a kutya előbb megszagolja blabla). Erre a szülő válasza az volt hogy ne korlátoztam a gyereke szabadságát. Erre normálisan mit mondasz? Semmit! megosztottam vele hogy a gyereke szabadsága majd akkor lesz igazán korlátozott ha hiányzik az egyik keze... erre még ő volt megsértődve hogy mit fenyegetőzők. (persze ebben az esetbe a gyerekkel egyébként nem volt baj tök nyitott volt. de vannak értelmetlen gyerekek akinek hiába mondod hogy ne húzza a kutya fülét akkor is húzza.. ott csak a haparós megoldás marad ha meg attól sem fél akkor kénytelen vagy bunkózni..

2013. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én el szoktam mondani nekik, hogy félős a kutyus, úgyhogy csak finoman simogassák meg és csak a hátát. Leültetem, és akkor simogathatják. Még nem találkoztam olyan gyerekkel aki ne értette volna meg.

Amúgy egyáltalán nem félős a kutya, de azt nyilván nem szereti amikor a gyerekek elkezdik összevissza nyomkodni.

2013. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

13:39 vagyok.

A minap történt, hogy egy kisgyerek a dunaparton egy marék kaviccsal meg akarta dobni a kutyámat. Olyan seggest kapott az anyjától, hogy öröm volt nézni. :) Ott zokogott utána a kölök, nem hinném hogy fog még valaha ilyet csinálni. :)

2013. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
kispalikee. normális gyerekekkel mi is szeretünk találkozni. de mit tennél ha kivételesen a gyerek nem ért a szép szóból és továbbra is csimpaszkodna a kutyádba pl. sajnos vannak ilyen érthetetlen gyerekek.
2013. jún. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!