Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy ivartalanítassuk majd a kutyánkat?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos kan kutyánk.Majd 1 éves kora körül szeretném ivartalanítattni,viszont a szüleim ellenzik.Jó helyről van,törzskönyves és ezért ők szeretnék majd pároztatni stb,de a legfőbb érvük az,hogy így szerencsétlen kutya meg lesz csonkítva és szerintük 'elveszik a férfiassága' Már nagyon sokat győzködtem őket,hogy a kutya nem így gondolkodik,ne próbáljuk ráerőltetni a mi érzéseinket rá stb...de hajthatalanok.:( Nem akarom,hogy szenvedjen,ha esetleg lesz a közelben egy tüzelő szuka.:(
2013. jún. 14. 22:19
 1/6 anonim válasza:

[link]


Ivartalanításuk után a kanok agresszivitása csökken, érzelmileg jobban kötődnek gazdájukhoz. Nem fognak elhízni és sem játékosságukat, sem intelligenciájukat nem vesztik el.

2013. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
95%

Nagyon igazad van!

Ezt a kutyák nem úgy fogják fel mint az emberek.

Mint husky tenyésztő mondom neked,

1. az ivartalanított kutyák ugyan úgy sőt van mikor jobban örzik a területüket.

2. Törzskönyves/ vagy sem, a fedeztetést vállaló kutyáknak maximum félévente van 2 szuka kutyájuk ami lássuk be nem sok, de itt is vannak vetéjtársak így még az a 2-tő sem biztos. Ez annak jó aki közben még tenyészti vagy versenyzik vele.

3.Egy kan kutya, "tapasztalatból mondom, mert a husky-k elég makacs kutyák illetve állandóan elszöknek" tehát, ha elviszitek sétálni, vagy kirándulni, és a közelben van egy szuka aki tüzel, akkor nem fogtok vele bírni annyira beindulnak nála az ösztönök, ha 1 éves lesz de vannak kutyák akiknél elöbb, és (leereszkednek a golyók) ahogy szokták mondani, ez azt jelenti hogy ivar érett, onnantól megállíthatatlan lesz. Nem lesz neki akadály egy kerítás vagy egy gazdi aki a póráz végét fogja.

Ez 3 példa volt a több 100 közül. Bár vicces hogy pont én mint tenyésző írom ezt, de aki erre nincs felkészűlve annak nem ajánlom. Ha van kérdésed bátran írj rám!:)


#A szüleid szerintem, egyrészben félik a kutyusotokat, másrészt pedig ebben elég sok a pénz, de ez egyáltalán nem csíllapítja le a kutyát, hogy fedeztetik néha, sőt....

2013. jún. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

éventte több százezer kutya és cica születik meg olyan világba ahol nincs elég gazdajelölt, ezért azt mondjuk mi állatvédő, állatszerető emberek hogy felelőtlen szaporulatként. Sajnos legtöbbjüknek NEM lesz gazdája, ezért vagy kóbor állatként kerül sintértelepekre - ahol szinte esélytelen hogy sikerül-e az életét valamelyik állatvédő szervezetnek, állatbarátnak megvédeni, vagy balesetesként, leadottként időnként sikerül az örökbefogadottak helyére(!) bekerülnie egy állatmenhelyre.

Ezért fontos, hogy ne vásároljanak, vegyenek örökbe kutyát a menhelyről, mert azzal egy újabb befogadást tesznek lehetővé, valamint mentesülhetnek az ebadó alól ott ahol azt már bevezették!

Igen nagy a kóbor, a rosszul tartott vagy állatkínzás áldozataként menhelyünkre bekerülő kutyák, cicák száma. Az esetek számát sem sikerül felvilágosítással csökkenteni. A lakosság nem veszi komolyan az intelmeinket, így igen nehézkes a menhelyi kutyalétszám csökkentése is. A menhely csak menthetetlen betegségben szenvedő, halálosan sebesült állatokat altat, ha már nincs remény a felépülésükre. Egészséges és akár idősebb állatok is menedékre lelnek nálunk, de sajnos itt sem "gumiból van a kerítés" és a gondozottan napi ellátása is nagy küzdést és problémát jelent számunkra.


Az ivartalanított állat nyugodt természetű, sokkal tovább képes élni mint ivaros társa. sA kan kutyáknál, kandúroknál ivartalanítással elkerülhetőek a prosztata és végbél elváltozások.

Szuka kutyáknál vagy nőstény macskáknál pedig a a petefészek, méh és emlő elváltozásoknak vehetjük elejét. Az ivartalanított állat általában már nem szökős, nem kóborol el, hiszen nem hajtja a "vére" sem.

A kóborlókat elütheti egy autó, megsebezheti egy másik állat vagy emberi bántalmazásoknak van kitéve. Előfordul, hogy nem talál haza és egy kóborló állatcsoporthoz csatlakozva próbál fennmaradni. Nem jó megoldás!


Az Ivartalanításnál a legnagyszerűbb változás, hogy nem jön létre felesleges, nem várt szaporulat sem, így nem kell a gazdának félévente hosszabb tortúrát végigcsinálnia, hogy próbálja elhelyezni a kölyköket. Ez egyben egyszeri költség, de nyugalmat és biztonságot jelent embernek, állatnak egyaránt. A gazda nyugodt lehet, az állat szintén, hiszen nem "tüntetik el" a nehezen világra hozott kölykeit, ami az állat számára is egy trauma. Sajnos sokan sajnálják ivartalaníttatni az állatot, de nem sajnálják szerencsétlen anyakutyától elvenni újszülöttjeit és különböző kegyetlen módon kiirtani azokat! Nem ritka az sem hogy sajnálatból hagyják a kicsiket felnevelni, majd "valahol" sorsukra hagyják és ilyenkor nem sajnálják hogy mit is tesznek velük. A sorsukra hagyott kiskutyák, kismacskák ki vannak téve hogy éhen pusztulnak, elüthetik őket vagy más állatok, emberek támadhatják meg őket. Ez állatkínzás! Az állatkínzást a törvény bünteti!

2013. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ilyenkor az emberek sokszor hajthatatlanok. Majdnem ugyanúgy vagyok mint te, csak nekunk szukánk van, és nem tk-s. De anyuék mégis pároztatni szeretnék, pénz miatt. Én mondtam, hogy a kutyának sem jó, nem is biztos hogy elviszik a kiskutyákat, és még anyagi haszon sem lesz, de nem vált be semmi. Mondtam hogy ivaralaníttassuk. Addig már eljutottam, hogy megigérték, nem lesz pároztatva, de nem hiszem hogy komolyan gondolták. Szerintem csak azt várják, hogy én meggondoljam magam. Szóval én egyuttérzek veled, azt nem tudom, hogyan beszéld rá a szuleid, nálam sem jott be semmi :(
2013. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz volt rászedni őket. De sikerült. Érvekkel próbálkozz. Mondjuk ezekkel:

- tüzelő szukákat érezve a kutya könnyen kiszökik, azután majd nézhetik a törzskönyves kutya nyomát

-rengeteg betegséget meg lehet előzni

-a kutyának ez csak probléma, agresszív lehet tőle, hiszen olyan gondolatok nyomasztják, hogy fenn kell tartania a fajtát

-szökés közben a kutya könnyen megsérülhet, fennakadhat

- szerintem nem akarják a szüleid sem éjjelente a kutya vonyítását hallgatni!!!

Szerintem viszont, minél hamarabb annál jobb ivartalaníttatni. Fél éves kortól lehet bármikor, de erről majd konzultáljatok egy állatorvossal. Remélem segítettem. Sok szerencsét!

2013. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Remélem miharabb sikerül őket meggyőzni...
2013. jún. 23. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!