Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz baja ha lenyalja a...

Lesz baja ha lenyalja a betadin, fertőtlenítőszert? És hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Kiszakakt a kutyusunk körme és magával rántotta az egyik fonot sér végét is. Iszonyatosan jött belőle a vér

15-20 perc elteltével elvittük állatorvoshoz. Sjnos azért ilyen későn mert nem tudtuk lekötni a lábát. hogy ne legyen véres a kocsi. leégette az eret levágta a körmeit és bekötötte a lábát gézzel.

A géznek 2 napig kell rajta maradnia.ez holnap letelik.

Ezután betadint kell alkalmazni azt mondta az állatorvos, hogy ne fertőződjön el a helye.

1-2 cseppet.

De a köröm helyére? vagy mire gondolhatott?

és ha ezt lenylaja a kutya?

Nem lesz semmi baja, ha lenyalogatja?

És kb. menniy ideig ne vigyük sétálni? /ugye mert elfertőződhet/

aggódom, hogy rosszul használom majd a gyógyszert.:C


2013. jún. 14. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, de inkább lehetőleg ne nyalja le. Épp kórokozók miatt és a kosz miatt kell.
2013. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És esetleg ha neogranormon sebgyógyító krémet kenek rá, majd mikor már a badatint se nagyon használom, azt lehet? (kb. egy másfél-2 hét után)
2013. jún. 14. 23:07
 3/8 A kérdező kommentje:

első mondat:

*fontos ér végét

2013. jún. 14. 23:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Az állatorvos nem adott olyan tányért a fejére? Szerintem kérjetek egyet!
2013. jún. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem, és nem is adna, hiszen azt csak komolyabb sebeknél szokták.

persze, azért ez is eléggé az.., de nem eléggé

2013. jún. 14. 23:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csak komolyabb sebeknél van értelme!

Állatkórházban csak úgy, ha kutya nélkül mész és kérsz egyet, 4-500 forintért odaadják, nem kérdezik miért kell!

Minden olyan esetben van értelme, amikor nem akarod hogy valamit elvakarjon vagy kirágcsáljon magán a kutya. Hiszen az a lényege, hogy ne érje el a fejével a testét. Szóval szerintem kérj egyet, nem drága, mondom párszáz ft!

2013. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Neogranormon hámosító. A Betadine fertőtlenítő.

Én úgy szoktam, hogy rácseppentem a betadine-t (lehetőleg az udvaron, mert nagyon erősen színez), "tocsogósra" eláztatom a kérdéses testrészt (konkrétan rácseppented a sebre, a sebbe, szóval ahol vérzik), és egy pár percig elterelem valamivel a kutya figyelmét, hogy ne nyalja le. Utána a felesleget felitatom papírvattával, aztán hadd menjen, ha lenyalja, akkor is maradt már valamennyi rajta.


Nem lesz baja, ha lenyalja. Ne aggódj, a Betadine-t nem nagyon lehet rosszul használni, max ha intravénásan adod be neki. :)

Sétálni szerintem viheted, a lakásban/udvaron is van elég baci, csak ne engedd vízbe menni meg nagyon rohangálni, meg séta előtt, séta után is kend be B.-nal.

2013. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.:)

És egy nap hányszor?

2013. jún. 15. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!