Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Nem tudom hogy a többi...

"Nem tudom hogy a többi kutyafajta milyen, de egy border collie-ban annyira benne van a border collie, hogy ha nem látnád akkor is tudnád hogy ő border collie" - Mennyire értetek egyet ezzel az állítással?

Figyelt kérdés
:)
2013. jún. 14. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki így érez a kedvenc kutyafajtájával. Én egyik reggel feküdtem az ágyban és a rétről kutyaugatást hallottam és így hirtelen teljes világosággal előttem állt, hogy ez csak egy mudi lehetett és nem értettem miért. Pedig a mudi az baromira ritka felénk. És a következő alkalommal megláttam őket és tényleg mudik voltak. Egyszerűen éreztem. A borderrel is így van. De számomra ez negatív, sosem szerettem a bordert. Amúgy meg a fajtáknál az a normális, hogy felismerhetőek mind a külső mind a belső jegyeikről, szóval akkor lenne baj, ha nem lenne felismerhető. Nem kell ennyire piedesztára emelni egy fajtát.
2013. jún. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én múlt héten, életemben először találkoztam ezzel a fajtával... Aztán megnéztem egy csomó videót, és írásokat róla, és mondom "baszus..."

csak azért mondtam ezt, mert persze már több fajta kutyát láttam életemben, de egyik sem volt olyan, hogy azt mondjam tapintani lehet a levegőben a fajtájára jellemző "jellemét".

2013. jún. 14. 23:58
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Én például több fajta kutya ugatása közül is felismerem a Német juhász ugatását anélkül, hogy látnám.
2013. jún. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez más karakteresebb kutyáknál is így van, nincs ebben semmi meglepő, egy kutya csak nem abból áll, hogy néz ki.

Viselkedésük, jennemük, vérmérsékletük, speciális használatuk alapján tenyésztették őket, persze, hogy bekötött szemmel is meg lehet mondani, milyen fajta... ha valaki ismeri az adott fajtát.


Én pl a pulikkal vagyok így, de egy Magyar vizsláról, egy Boston terrierről, egy Angol bulldogról, egy Vipetről, stb... ugyanúgy annyira süt a fajtajelleg, hogy szinte akkor is tudod milyen kutyával van dolgod, ha háttal állsz neki.

2013. jún. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző kérdező én is a pulikkal vagyok így. Ha megtetszik egy kutyafajta ls sokat flglalkozol vele akkor pl az ugatásról már simén megismerni. A puli én akkor megismerem már ha megy, mert pl mamámnak az egyik pulijának földet csapdossa a szőre.
2013. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!