Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészteni-hogyan?

Tenyészteni-hogyan?

Figyelt kérdés
Idővel szeretném a kedvenc kutyafajtámat tenyészteni,ritkán,de annál jobb minőségű kicsikkel javítani az állományt.Ha minden jól megy,egy éven belül elhozhatom a kiskutyát,aki ha olyan minőségű,jellemű stb lesz és elég eredményes lesz kiállításon,a szűrések is rendben lesznek s tenyésszemlén is elég jó minősítést kap,szeretnék már vele belevágni egy alomba,olyan 3-4 éves kora körül.Ez eddig rendben is lenne,de a tenyésztéshez nem kevés ez egy kicsit?Alapvető genetikai ismereteket,meg az egésznek a folyamatát hol lehet(ha egyáltalán van ilyen)megtanulni?Könyvből,netről,a tenyésztője segítségével informálódjak?Ha majd egyszer belefogok,szeretnék érteni is hozzá,nem csak annyit,hogy,,összeteszünk két tk-s kutyát oszt jónapot".Valami tanfolyam,iskola van ezzel kapcsoltban vagy honnan szerezzem meg majd az ehhez szükséges tudást?

2013. jún. 15. 07:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem,hogy miért fáj neked,ha valaki tanul és miért kell lebeszélni valakit arról,hogy tanuljon és magasabb szinten csináljon valamit.

Őszinte legyek nem érdekelnek a champion kutyák, az én kutyáim nem kiállításon lettek világbajnokok,hanem munka versenyen. A kutyakiállítás végtelenül szubjektív dolog, hiszem egyetlen bírónak nevezett ember dönti el melyik kutya tetszik neki éppen az adott pillanatban. Valljuk be, elég egy rosszul sikerült felvezetés és egy másik kutya győz. A legtöbb tenyésztőnek megvannak a kedvenc bírói, akik az ő kutyatípusát kedvelik (és akkor most nem beszélek a bratyizásról és egyebekről) és azokhoz megy. A kiállítás nem egy verseny,hanem egy show. Egy kutyának csak a fenotípusát figyelembe véve tenyészteni igen egyszerű dolog. Én itt be is fejezem, tudom tiéd lesz az utolsó szó...Nem értem,hogy nektek show kutyásoknak miért vannak komplexusaitok. Ok, te nem tanultál,de más miért nem teheti? Félsz,hogy jobb lesz nálad?


Kedves kérdező, a tanulás jó dolog, több lehetsz tőle és a tudást soha senki nem veheti el tőled.

2013. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es, ez most kinek szólt?


Én vagyok a 7&8 válaszoló, én csak azt mondom, hogy ne ebből akarjon megélni, mert nem is lehetne, a tenyésztők többségének azért van legalább egy jól fizető állása, ami nem feltétlen kutyás. Persze biztos vannak olyanok, akiknek jól megy a szekér csak ebből és amúgy háztartásbeli, de ők is elkezdték gondolom valahol.


Én azt mondom, hogy persze, nem árt ha elméletben is tudja az ember a dolgokat, de az is igaz, hogy nagy adag szerencse is kell hozzá, mert a genetika sokszor kiszámíthatatlan.


A show-részbe inkább nem kötnék bele, de azért nem teljesen úgy van a dolog, hogy na a bíró ma ilyen hangulatban ébredt, akkor ez a kutya nyerjen. Meg szerintem aki lelkiismeretesen csinálja ezt az egészet, az nem csak a feno- de a genotípust is figyelembe veszi. Ez csak az én rálátásom :) de gondolom lesz majd olyan aki ezt jobban kifejti.

2013. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
nem kivánok vitatkozni veled, és azt hiszem nem is ilyen hangnemben irtam. Te irtad, hogy Világgyőztes kutyád született. na most munkakutyákban nem Világgyőztes cimet adnak, hanem Világbajnoki-t, nemzeti bajnoki-t stb. Azért mert van Champion kutyám nem azt jelenti, hogy ott rohadok éjjel nappal a kiállitásokon, mivel az én fajtámnál munkavizsgához van kötve a felnőtt Championátus. Igy azért mert elmegyek egy kutyával felnőttként 5-6 kiállitásra, még nem tartozom abba a táborba. Nekem az a célom, hogy olyan kutyák kerüljenek ki tőlem, akik mindenben megállják a helyüket, és jó rájuk is nézni, mert küllemben is a standard-hez közel állnak. Egy szóval sem irtam, hogy ne tanuljon, de a saját tapasztalatszezés elengedhetetlen. én szerencsés voltam abból a szempontból, hogy olyan tenyésztőtől vettem meg az első kutyám, akivel a mai napig tartom a kapcsolatot, és minden egyes alom előtt átbeszélünk mindent. ha szeretne, akkor persze tanuljon iskolában, de az még borzasztó kevés lesz.
2013. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!