Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csinálnátok szegénykével?

Ti mit csinálnátok szegénykével?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutyám!1000 négyzetméteres telken lakunk, vidéken.Szabadon van az udvaron. 6 éves. Szegénykém nagyon sok trükköt tud nagyon okso, csak egy baj van vele, nem bírja az oltást. Már megszoktuk,de volt ez a chipezés.Ha nem lett volna kötelező nem csináltuk volna. Szóval ráraktuk a szájkosarat, de mikor azt a tűt felemelte és bele akarta szúrni a kutya ugrottnegyat és hát balul sült el a dolog, mert a tű ugyan megszúrta,de nem jó helyen. Az állatorvos megnézte, azt mondta nincs baj, de néha egy-egy csepp vér jön a "sebből". Mikor simogatom és hozzáérek a "sebhez" hirtelen megvész.Multkor eléggé belémmart eléggé fájt, de tudom hogy nem direkt csinálta. Multkor, mikor vakarózott még a saját lábát is megkapta, mert hozzáért. Altassam el? Vagy ne?

2013. jún. 15. 18:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
úristen milyen orvosod van...vidd egy másikhoz.Ne altasd el.
2013. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem az orvossal van baj, hanem a kutya nevelésével vagy idegrendszerével. Az nem normális, hogy egy szúrás ennyire megviselje. Más kutyák észre sem veszik. Meg nem igaz, hogy nem lehet normálisan lefogni.
2013. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

3 kutyánk van. a másik kettő nagyobb, tehát erősebb.

Őket én lefogtam, de a másikat apura bíztam.

Műtötték már mindkét kezét- rokkantnyugdíjas.

Az oltás nálunk úgy van falun, hogy az állatorvos kijön a segédjével aki csak írkálja a kiskönyvet, szóval kijönnek a falu központjába a "nagy fához" mindekinek oda kell vinni a saját kutyáját. Más orvosi lehetőség nem nagyon van a legközelebbi 20-25 km. nincs kocsink busszal elég nehéz volna...

2013. jún. 15. 18:15
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így működött pár évvel ezelőttig az oltás. Soha semmi baj nem volt. Ha a kutyád ennyire elveszti az eszét egy szúrás miatt és utána saját magát! és téged is megharap később, ott szerintem teljesen biztos, hogy valami idegrendszeri probléma van legalább, hibáa pontoznak le, ez nem normális.
2013. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kutyánál már eleve az váltja ki a stresszt, hogy lefogják, és szájkosarat kap. Ha a doki normális, ezt meg sem szokták érezni. nem szabad a kutyát rákésziteni, hogy na most mi fog történni.
2013. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk sem bírja. Pedig teljesen egészséges és nagytestű. A másik leült észre sem vette a dolgokat kész is volt.

Egyébként a kutyát a fülénél kell megfogni, vagyis a doki azt mondta úgy szabályos. Akkor hogy ugrott el?

Egyébként nem kéne, hogy így fájjon neki. Igen is tessék buszra szállni és másik állatorvoshoz menni, vagy hívjatok ki egy másik állatorvost. Mi is így csináljuk (4kutya). Igaz többet kell egy kicsit fizetni, de legalább egy megbízható, normális ember oltja a kutyáinkat.

2013. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18:31 amikor rendelőbe viszik az állatot akkor az mi ha nem egy baromi nagy rákészítés? Minden állat tudja mi folyik ott. Legtöbb mégis kibírja.
2013. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan senki figyelmét nem keltette fel a tény, hogy a kutya harap, saját magát is? Ezt egy normális orvos sem fogja megoldani.
2013. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
dehogynem, nekem is leesett, hogy nem normális de az orvos azt mondta minden rendben... hát ő biztos jobban tudja mint én, legalábbis jobban kellene tudja...
2013. jún. 15. 18:50
 10/20 anonim ***** válasza:

már miért kellene ezért elaltatni. nyilván fáj szerencsétlennek a tűszúrás helye, főleg ha még magát az ütést is beleszámolom. nem lehet kellemes. betadinozd sűrűn hogy ne fertőzödjön el és mihamarabb begyógyuljon. előtte mindig nyugtasd meg. ne legyen stresszes szerencsétlen. az a baj hogy mostanra már az is belerögzült a kutyába ha valaki arra matat (a seb körül ) az akkor most már biztosan fájdalmat fog okozni neki. szoktasd szép lassan hozzá hogy nem esik bántódása csak mert arra fele nyúlkálsz.


ez ugymond normális hogy a lábába harapott. ugyanis ez nem más mint egy automatikus reflex a részéről hogy odakap a fájdalmat okozó valaminek, ez esetben a lábának. szóval azon kívűl hogy totál stresszes egy szuritól azon belül gondolom attól hogy lefogják, ennek a kutyának semmi baja. ne altasd el semmiképpen. foglalkozz vele minél többet hogy megszokjon és bízzon benned.

2013. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!