Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Mit lehet ilyenko...

Ez normális? Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Most fél éves kutyám kezd nem figyelni rám. Nem jön oda séta közben, inkább szaglászik, átfut az úttesten másik kutyához, amikor nem figyelek rá, másokat követ a házban, engem sokszor figyelmen kívül hagy. Régebben soha nem csinált ilyet, mindig első szóra jött, mellettem maradt, akkor is ha nem figyeltem rá, a házban is követett mindenhova. Mi történt vele? Hogyan tudnék változtatni ezen? Mit csináljak, hogy minden újra a régi legyen?

2013. jún. 15. 21:56
 1/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%
Kamaszodik...:)
2013. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Teljesen normális, kamaszodik :) Még kb. 1 évig ez bármikor előjöhet :D

Amit tehetsz: szigorú, következetes nevelés továbbra is, még több szabály, korlát, amit MINDIG betartatsz a kutyával

2013. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ilyenkor vigyázz rá az enyémet sajnos ilyenkor sikerült elüsse egy autó és meg is halt :(( inkább vidd olyan helyre sétálni ahol nincs autó és ott nem lehet semmi baja.
2013. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem volt autó, forgalmas helyen soha nem engedem el és köszönöm a válaszokat, akkor folytatom a következetes nevelést. :))
2013. jún. 15. 22:08
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, sajnálom a kutyusodat ://
2013. jún. 15. 22:09
 6/7 anonim válasza:
Kamaszodik. A miénk is így csinált, de majd elmúlik. Foglalkozz vele sokat. Tartass be vele szabályokat, Pl. az út test szélén álljon meg, vagy, hogy az út egyik felén menjen
2013. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jaja. kamaszodik. én azt csináltam -amit a többiek is írtak- kicsivel több szabály és jóval szigorúbb hozzáállás. plusz a kutyáról le nem vettem a szememet egy percre se. így ha csak forgatott valamit a fejében -ha ismered a kutyádat ezt könnyedén látod rajta- már azt tiltottam, így lényegében gond nélkül átvészeltük ezt. arra figyelj még nagyon ha megtörtént a bűntett akkor nagyon jól büntess. sokan sajnos nem büntetnek időben, vagy nem jól, a kutya számára nem érthetően. egy jól célzott büntetéssel hamar lerendezed a kételkedő kamasszal hogy ki az úr a háznál.
2013. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!