Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatosról mentet kutyák és...

Illatosról mentet kutyák és más ebek közti viszony - tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szeretnék az illatosról elhozni egy kutyát. Nekem már van egy mentet kutyám de azt nem az Illatosról hoztam el. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudom, előre, hogyan jönnek ki majd egymással? Amikor az enyémet elhoztuk azt mondták hogy nagyon félénk - az is volt 1 hétig nem jött ki a kutyaházból ha mi a közelben voltunk vagy más idegen. Szerencsére ez már meg változott, imád labdázni, a kutya futtatón is szeret más kutyákkal játszani, de mindig csak eggyel nem a tömeggel, a gazdiktól még tart kicsit de ha nem veszik észre meg szimatolja őket. Az illatoson van egy félénk természetű kutya. Voltam nála meg látogatni - én nem tartom félénknek mert oda jött a kenel rácsához és megnyalta a kezemet többször az otthoni ilyet nem tett mikor őt látogattam meg anno. Vajon jól kijönnének egymással? Attól tartok, hogy nem jönnek ki egymással jól kárt tesznek a másikban, és akkor valamelyiktől meg kell majd válnom......

#kutya #illat #viszony #mentet kutya
2013. jún. 16. 05:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha félénk, de nem labilis a kiválasztott eb, akkor nem fognak ellenségesen fellépni egymással szemben. Olyat válassz, ami kedves, barátságos kutyus. Persze fontosak az okok, hogy miért tartózkodó egy állat, de ritkán esik egymásnak két alapvetően félénkebb kutya.

Esetleg mielőtt elhozod próbálj megegyezni velük, hogy ha nem jönnének ki jól választhass másikat. De szerintem ha megfelelően választasz és otthon is rendesen foglalkozol mindkettővel (szabályokat felállítani, mindkettővel ugyanannyit foglalkozni, hogy ne legyenek féltékenyek), akkor nem kell tartanod ilyesmitől.

Végső esetben lehet kölyökkutyát vagy egy fiatalabbat is választani a már meglévő mellé, attól biztosan nem félne és nem verekednének. De mivel ugyanúgy lehetnek kisebb civakodások ott is, ha pl. egymás táljából próbálnak enni vagy összevesznek valamin, így azt javaslom, hogy vágj bele nyugodtan a menhelyes ügybe, nem rejt magában nagyobb kockázatot.

2013. jún. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jún. 16. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!