Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Székrekedés a kutyusomnál....

Székrekedés a kutyusomnál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két napja műtötték (ivartalanítás). Műtét napján kakilt egy kicsit, aztán tegnap egész nap semmi, és ma sem.

Pisilni pisil (habár azt is kevesebbet mint szokott, pedig folyamat iszik.)


Pépes kaját kap(többször keveset). Főtt húst, főtt májat, főtt rízst. Natúr joghurtot és kefírt is adok neki napi egyszer.


Mit csináljak hogy megkönnyítsem a székletét?



2013. jún. 16. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Tejbegríz esetleg bele párizsi.
2013. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget kell itatni, ha ez nem válik be akkor parafinolaj.Az gyorsan átmegy rajta és kipucolja.A lovamnál a doki ezt ajánlotta.Ha nincs parafinolaj akkor simán napraforgó olaj is hatásos lehet!
2013. jún. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Amado atya ***** válasza:

Egyszerre két doboz olajos hal (lehetőleg olivaolajjal készült).

A hatás garantált.

2013. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Olajoshal, főzőtejszín. Nekem ezeket a doki mondta.

Ha ez sem válik be, akkor laevolac nevű hashajtó. Ez szép fokozatosan puhítja meg a székletet, így nem olyan brutális mint a parafin olaj. Olyan 800Ft. körül van.

2013. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Főzőtejszín csak úgy magában?
2013. jún. 16. 10:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, csak magában. Jó zsíros. És még imádják is. :)
2013. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jajj de jó köszönöm! Megyek is és veszek :) És köszönöm mindenkinek a sok hasznos tippet!!!
2013. jún. 16. 10:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Szuka kutya egyébként? Mert akkor nem biztos, hogy jó ötlet nagyon meghajtani, hiszen neki a hasában még friss sebek vannak, amik fájhatnak, és ha hasmenése lesz, ami miatt gyakran kell nyomnia, az elég kellemetlen fájdalommal járhat. Én annyit tennék, hogy a rizst kivenném a kajájából, mert az tutira fogja, de igyekeznék pépeset, zsírosat és rostban dúsat adni enni.


az is lehet, hogy eddig azért nem állt neki kakilni mert fáj a hasa, és nem bírna nyomni.

2013. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Friss sebbel kakilt amikor hazajöttünk a műtét után. Kivettem a rízst az étrendjéből, ez mellett nagyon pici főző tejszínt és egy kis kanál olajjal elkevert kefírt adtam neki. Többször sétáltattam is. Most kakilt. Kicsit pépes volt a kakija, gondolom ezek miatt. Nem adok neki több ilyesmit, mert ez volt a célom, hogy nehogy szorulása legyen mert akkor sokkal fájdalmasabb lett volna a székelés.


Igen, szuka egyébként. Oda fogok nagyon figyelni mostantól. Inkább azzal tartom majd szinten az anyagcseréjét amit írtál, ez mellett többször kap majd keveset, és többet mozgatom. Már a kedve amúgy is jó, szeretne mozogni. De azért nem engedem neki hogy túlzásba vigye.

2013. jún. 16. 14:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem a kutyám, hanem a kisfiam székrekedéses. Két dolog vált be, a laevolac szirup, ez egy édes szirup, rengeteg tejcukorral, ami hajt. A másik a szennalevélből főzött tea, annak is van hashajtó hatása.
2013. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!