Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magas fű a jó ilyenkor vagy sem?

Magas fű a jó ilyenkor vagy sem?

Figyelt kérdés
Ma nem értettem egyet valakivel. Hétvégén lenyírtam a füvet azon a helyen, ahol a kutyákat tartjuk. Erre a szomszéd azt mondja, hogy szerinte a nyári melegben a nagy fű a jobb a kutyának, mert abban elbújhat, hűsölhet (olyan 70-80 cm magas, gazos területről van szó.) mondjuk annak a közepébe szerintem be se megy a kutya... Kinek van szerintetek igaza? Hagynátok méter magasra nőni a gazt, mondván, hogy a kutya abban hűsölhet?
2013. jún. 17. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem hagynám, mert egyrészt tele van kullanccsal, másrészt a kutya máshol is tud hűsölni, emellett pedig sz@rul is néz ki, én sem tudok belemenni, és a parlagfű szezonban meg is büntetnek ha nem kaszálsz vagy nyírsz rendesen.
2013. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

vettem neki 2500ftért medencét abban hűsölhet :D


Amúgy a szomszédnak igaza van nekem is szívesen hemperegnek a fűben mert hidegebb a földnél, de esztétikailag nem a legjobb egy kertben a méteres gaz.

2013. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A gazban nem jár a szél. Ez is egy szempont.

Inkább locsolj fel neki egy árnyékos sarkot, lehetőleg épület vagy kerítés árnyékában, amit legfeljebb reggel vagy este ér a nap, meg fogja találni a hűvös helyet.

2013. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az előttem válaszolók kommentjeit összegezve, és persze az én véleményem:


Egy kicsi (kb 6-10 cm) füvet hagyhattál volna nekik, ez tényelg jó hűvöös nekik. Ez a méret esztétikailag sem nagy még.

Viszont a kullancsok és egyéb bogarak mellet jó hogy levágtad.

Viszont ha szeretik a kutyusaitok a vízet tényleg nem ártana egy kisebb pancsolóhely nekik. Egy kisebb medence is megteszi. Azok sem kerülnek 2.000 forintnál többe, és még lehet sokat mondtam.

2013. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem kiírtottam a füvet, csak lenyírtam ;) kb 5 cm-es. És van medencéjük (olyan kék-kagylós)
2013. jún. 17. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
olyat vettem én is, pont beleférnek alig bírom kirángatni őket belőle néha.
2013. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet jó is meg nem is, én nem hagynám meg nagyra az biztos, egyrészt tényleg elszaporodhatnak benne a kullancsok, mert az nekik is ideális terep, másrészt volt szerencsém múlt héten ilyen helyen sétálni a kutyával és olyan magas páratartalom volt, hogy alig kaptam levegőt ráadásul fentről még sütött is a nap... még jó, hogy max 2-3percig tartott átvágni azon a területen, mert a kutyám nem hiszem, hogy sokáig bírta volna.

Inkább felülről biztosítanék neki árnyékot.

2013. jún. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+ a magas fűben, főleg ha gazos a toklász is veszélyt jelet hamarosan
2013. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!