Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy törpe spiccem és a...

1gabesz1 kérdése:

Van egy törpe spiccem és a feje búbján valami mintha a bőre alá ment volna talán toklász. Picit gennyezik, kicsit sötét pirosas a helye. Létezik, hogy a kutya fejébe megy a toklász? MI a tapasztalat ez ügyben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#spicc #toklász #kutya feje
2013. jún. 18. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg, mikortól van rendelés az állatorvosnál és vidd le a kutyát. Ha tényleg toklász, az nem játék!
2013. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. A toklászt érzed, és ki tudod venni.

Az én kutyám múltkor egy réten belement egy "toklászerdőbe"

és ha 500 toklász nem volt a szőrében, akkor semmi, és ráadásul hosszú szőrű(husky).

Első dolog megnézni a nyílásokat, hogy oda ment-e fül, orr végbéltájék, ha oda bement, akkor ha elég mélyen van akkor nem éri meg piszkálni, rögtön doki, mert ő kitudja gond nélkül venni.

A szőréből meg egyesével ki kellett szedegetnem mindet, miközben fésültem is, és mind kijött.

Ezt azért írtam le, hogy érzékeltessem, hogy ha toklász, ki tudod venni, ha a szőrében van, azt meg nem hiszem, hogy a fejbőrébe befúrta volna magát.

Az nem lehet, hogy inkább megszúrta magát valamivel? vagy esetleg nem lehetett benne kullancs, és a helye gyulladt be?

Ha nem tudod pontosan, hogy mi az, és úgy érzed, hogy ez így nem stimmel, akkor megéri elvinni egy állatorvoshoz, te is megnyugszol, és ha nincs semmi vész, akkor lehet, hogy pénzt se kér érte(a mi dokink ilyen, ha nem kezel, csak vizsgál nem kér pénzt)

Szóval, ha nyugtalanít, akkor menj el vele dokihoz.

2013. jún. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha gennyes, akkor mindenképp vidd el. Az én kutyámnak a fenekébe ment a toklász. Mármint a fenék tájon a bőrébe. 1,5 hétig kínozták, nem tudták kiszedni, végül utat talált magának kifelé is.
2013. jún. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elvittem végül is dokihoz, semmi köze a toklászhoz szerencsére, lehet valami gombás fertőzés, egyenlőre figyelnem kell ha változik a seb. De szerintem egy kis csalánfürdő jót fog neki tenni. Köszönöm a segítséget!
2013. jún. 18. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!