Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek itt van Beagle keveréke...

Akinek itt van Beagle keveréke, attól kérdezem hogy a ti kutyátok engedelmes és okos? Milyen trükköket tud?

Figyelt kérdés
Hamarosan kapok egy 6 hónapos Beagle s Német juhász keverék szukát. A tulajdonostól ingyen kapom őt,oltási könyvvel együtt. Az mondta,hogy sétáláskor az ember mellett megy,néha megy előre egy kicsit,de ha nagyon előre menne és rászólnék,akkor szót fogadna. Majd trükkökre meg akarom tanítani,mint a Border Collie kutyusomat,de nem tudom,hogy ő is van-e olyan okos. Ha valakinek van Beagle kutyája itt,az megmondaná,hogy milyen trükköket tud? Engedelmes?

2013. jún. 18. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
A német juhász munkakutya, a beaglenek pedig hatalmas a mozgásigénye, szóval sokat kell majd mozgatnod, és foglalkozni vele, az egyszer biztos.
2013. jún. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,azt tudom. Sokat tudok a kutyákról. :) Kertbes házban lesz,de mi estére beengedjük,ha hideg van,ha meleg van. De nem a ház kertjében fogom futtatni,hanem elmegyek vele föl az erdő felett levő részhez. A Borderemet is oda szoktam vinni. De most,ha lehet a Lulu,akkor napi 3-4 órát ott leszek vele. Vagy amég el nem fárad. :D
2013. jún. 18. 08:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó terv:-)

Mindkét fajta okos, de a beagle elég makacs akaratos fajta. Egyet ismerek a gazdija mindennap fut vele az erdőbe. Nagyon jól nevelt sok mindent tud. Szerintem nem lesz gond ha odafigyelsz és következetes vagy.

2013. jún. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Beagle és nj keverék, na erre nagyon kíváncsi lennék :)

A beagle makacs, nehezen kezelhető (sok esetben), egy nj pedig issza a gazdi szavait. Kivételek persze lehetnek, de most általánosságban beszéltem :)

Szóval jó kis párosítás, nagyon kíváncsi vagyok a jellemére :)

Tanítani egész biztos, hogy őket is tudod majd, mindegyik kutyát meg lehet tanítani bármilyen trükkre, csak maximum a tanulási időben vannak különbségek :)

2013. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem lesz vele gond,ha már most a gazdi mellett megy,és szót fogad. :)
2013. jún. 18. 12:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem beagle-szetter/labi keverékem van, most fél éves, nagyon okos, pórázon sétánál mellettem jön, tud trükköket is(ül, fekszik, marad, piti, pacsi mindkét lábbal, hopp, körbeforgás, hátra, megáll az út szélén, ha leveszem róla a pórázt csak akkor indul meg ha azt mondom neki, parancsra mellettem jön), ha póráz nélkül viszem össze-vissza szaladgál, de arra megy amerre én, viszont ha megállok valakivel beszélgetni akkor össze-vissza szaglászik, messzebbre is merészkedik, szagról mostmár nehezebben hívható le(3-4 hónaposan még simán le tudtam hívni a szagról), de ezen most dolgozok vele, ha lejön szagról extra dicséretet kap stb... Szerintem a te kutyád is nagyon okos lesz, csak következetesen neveld és minden oké lesz vele.
2013. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én napi 2-3 órát sétálok vele, de abból 2óra kutyákkal való játszás meg labdázás/botozás.
2013. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mutatnál egy képet a kutyusról? Nagyon kíváncsi vagyok hogy nézhet ki. Nekem egy 4 éves beagle szukám van. Nagyon okos,de makacs mint a bűn.
2013. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tesómnak beagle-pittbull keveréke van. 4 hetes volt a kutya amikor kapták.

Okos nagyon, engedelmes, pórázon szépen jön. Imádja a kölyök kutyákat.

Viszont iszonyú kártékony. Eddig kb 16 távirányítót evett meg. 5-6 melltartót, 1 vastag munkás nacit, rövidgatyákat, meg az acél betétes szemüveg tokomat.

5 hónapos kora óta szoba tiszta. A beagleknél ez sokáig tart.


[link]


Nekünk előtte, sulis koromban volt nj-unk. A leg könnyebben tanítható kutyánk volt. Mindenki imádta. Okos volt, engedelmes, póráz nem is kellett neki. És arra sem emlékszem hogy kártékonykodott volna. Igaz a csipogós játékok csak egy napig tartottak neki. :-)


Tegyél már fel képet légyszi! Én is kíváncsi vagyok.

2013. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha a beagle jellemét örökölte akkor a tanítása nagyon egyszerű lesz. Jutalomfalattal nagyon könnyen tanítható a hasát nagyon szereti. Ha tanítani szeretnéd itt egy nagyon jó kis oldal az alap trükkök megtanítására: [link]

-Fontos hogy türelmes legyél vele mert a beagle nagyon makacs kutyafajta de mivel keverék akkor lehet hogy egy kicsit könnyebb dolgod lesz.

-A beagle egy nagyon okos könnyen tanítható kutyafajta.

2013. aug. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!