Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Textil szájkosár helyes...

Textil szájkosár helyes használata és chip regisztrációja facebookra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még javában tart a vizsgaidőszakom és nem is vagyok nagy info-guru, de nagyon aktuális és sürgős lenne, hogy facebookon ne csak a hőségriadós posztok keringjenek (amik természetesen rettentő fontosak és hasznosak!), de annyi gazdát látok, aki a 30+ fok ellenére is úgy sétáltatja a legforróbb időszakban a kutyáját, hogy a textil szájkosár teljesen megakadályozza a kutyáját a lihegésben...

Ez a kutya életébe kerülhet.

Tehát jó volna egy ilyen textil szájkosaras képhez valami tájékoztató párszavas szöveg, hogy elég lazára állítsák a méretet ahhoz, hogy a kutya tudjon lihegni, vagy ha agresszió miatt van rajta a textil szájkosár, akkor szerezzenek be egy normális (lehetőleg ne fém, hanem műanyag) szájkosarat, mert a textil nem erre való.


A másik fontos dolog pedig az lenne, hogy a chip regisztrációja már mindenhol ingyenes, (elvileg) nem kérhetnek érte pénzt!

Regisztráció nélkül pedig a chip nem ér semmit, teljesen haszontalan.

Ez is fontos lenne, mert egyre több regisztrálatlan chipes kutya kerül be a gyepikre/menhelyekre, akiknek így ugyanannyi az esélyük hazakerülni, mint bármelyik másik kutyának... nem sok...



Ha lenne valaki(k) aki megszerkeszti ezeket a képeket és feltöltené ide, elkezdhetnénk osztani!



Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki veszi a fáradságot és a szabadidejéből szán erre pár percet!:)


2013. jún. 18. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem is szabadna azokat a szájszorítókat kosár néven árulni.Eleve állatorvosoknak lett kitalálva, hogy a vizsgálat alatt ne harapjon a kutya. Tegnap a buszon egy pit szerűséggel utaztam. Szegénynek teljesen szoros volt az a vacak a száján. A nyelvét oldalt tudta csak kilógatni, de megmozdítani sem volt képes a szorosság miatt.
2013. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom a textil "kosarakat". Nem kényelmes, nem tud a kutya benne lihegni, stb. Nem is engedélyezném őket.
2013. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem rosszak, sőt kifejezetten praktikus, ha pl. busszal megyek valahová, és kötelező feltennem szájkosarat... kis helyen elfér, nem úgy, mint egy böszmenagy szájkosár, és arra az 5-10-15-30 percre abszolút megfelel de szigorúan olyan lazára állítva, hogy kényelmesen liheghessen benne.


De sajnos még nem jelentkezett senki, aki elkészíteni ezt a két feliratos képet...:(

2013. jún. 18. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Igen, azt a 15 percet buszon ki lehet benne bírni, de többet nem!


Egyébként meg írd ki a problémádat és osztogasd, mást nem tudsz tenni! Én úgy vagyok vele, ha valakinek magától nincs annyi esze, hogy a 30 fokba nem textilt rak rá, akkor hiába mondják neki mások...


A regisztrációról meg csak annyit, hogy mi hiába fizettük ki az orvosunknak a regisztrációt, nem lettek regisztrálva a kutyák. Ezután orvost váltottunk, aki másnapra már regisztrálta is őket, szóval ez se csak a pénzen múlik...

2013. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, de ezért kell chipelés után ott állni és nézni, hogy megcsinálja-e.


Sokan szerintem tényleg olyan hülyék, hogy nem fogják fel, hogy ha a kutya nem tud lihegni, alig tud hőt leadni... sok buta ember van... na mindegy, hanem jelentkezik senki, majd megcsinálom én, de csak pár napom van az utolsó 2 vizsgámig, és egyszerűen -1 óra most olyan sokat számít...

a textiles téma viszont most különösen aktuális...

2013. jún. 18. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!