Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar-pei kutyám folyamatosan...

Shar-pei kutyám folyamatosan bámul amikor eszem, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves gyönyörű shar-pei kan kiskutyám, aki nagyon okos, tanulékony, nincs vele az égvilágon semmi probléma. Szobatiszta volt mikor két hónapos korában magamhoz vettem, sosem rágott szét semmit, sok trükköt megtanult játékosan, szépen sétál, nincs rá semmi panasz. Az egyetlen probléma, hogy vizslató tekintetétől kísérve lehet csak enni, felismeri a papír-zacskó-dobozok hangját amiből az ételt kivesszük, a hűtőről nem is beszélve. Még egy rágót se vehet az ember a szájába úgy, hogy ne szaladjon oda egyből. Kizárhatnám a szobából amíg eszem, de az nem a probléma megoldása csak elfedése lenne. Már mindenhogy próbáltam rá hatni, de semmi sem segít, akármit eszem odaül velem szemben és a legtündéribb szenvedő szemekkel bámul rám akár figyelmen kívül hagyom és rá sem nézek, akár elküldöm. Mit kéne tennem, hogy leszoktassam erről? Vagy inkább én szokjam meg, hogy ez van? Enni kétszer kap naponta, sosem volt nasiztatva.
2013. jún. 18. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet.. Gyönyörű csillogó szemek, vizslat kifelé a ráncai közül, még talán a szemöldökét is vonogatja, esetleg nyöszörög is mellé, mint aki halálra van éheztetve :)

Nekem a kutya teljes figyelmen kívül hagyása jött be. Tényleg rá se nézz, még véletlenül sem, hozzászólni meg egyenesen tilos. Az enyém ilyenkor néz szépen vagy 2 percig, utána levágja,hogy itt aztán nem fog semmit kapni, arrébb megy, és lefekszik.

Egy shar-pei gazdi

2013. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom működhet-e, de esetleg morogj rá egy kis fogvillantással, amikor már fogytán van a türelmed. A farkasok is így oldják meg egymás között :)
2013. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nállunk is ez volt, csak boxerrel. Esküszöm folyt a nyála. Mivel nehéz volt figyelmen kívűl hagyni én a saját figyelmemet tereltem el. Magam elé tettem egy újságot, és azt nézegettem. Nagyon hamar rájött hogy neki ilyenkor nem terem babér, és lefeküdt. Három nap alatt feladta, amikor idejutottunk akkor az utolsó falatot meghagytam és miután ettem a táljába tettem. Most már rögtön lefekszik és nem fixíroz. Persze a falatot nem mindíg kapja nehogy nagyon hozzá szokjon. Persze azóta újság sem kell:-)
2013. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez már csak ilyen kutyaszokás. :) Az én uszim is ezt csinálja, néha miközben eszem, fel-fel nyüsszent, mint ha épp éhen akarna halni. :) Pedig soha de soha nem adtam neki a kajámból, de mégis.

Egy ismerősöm pulija meg el szokta kezdeni könyörgően remegtetni az ajkát.

Azt próbád meg, hogy miközben eszel, mindig elküldöd, hogy menjen messzebbre. Ha visszajön megint. Ha ezt megtanulja, akkor már csak messziről fog nézni, de nézni fog. Esetleg küldd a helyére ilyenkor.

2013. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sippara ***** válasza:
Biztos sokkoló lesz, erre normális ember nem is gondolna, de.... esetleg... RÁSZÓLNI próbáltál már??? Vagy jelezted más módon annak a szerencsétlen állatnak, hogy nem tetszik, amit csinál? Mert amíg mulyán vigyorogsz rá, hogy milyen cukin csorgatja a nyálacskáját, nem nagyon hiszem, hogy bármi változni fog.
2013. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Szerintem írtam, hogy már mident megpróbáltam, volt mikor a helyére küldtem, volt mikor rá sem néztem. Tudom, hogy nagyon sok a hülye ember, de valószínűleg ha már a gyakorira írok túlvagyunk azon, hogy RÁSZÓLOK, ennyire ne nézzük már idiótának egymást, köszi.

Mindenkinek köszönöm a választ, egyre rövidebb idő alatt unja meg hogy senki sem figyel rá ha éppen eszik, olyankor morcosan hátatfordít és lefekszik. Inkább a popóját bámulom mint a szenvedő szemeket! :D Ez amúgy a kutyáknál utalhat valamire? Mármint, hogy direkt a fenekét mutatja nekem és lefekszik. Vagy csak simán megsértődik rám?

2013. jún. 21. 14:55
 7/7 sippara ***** válasza:
Igen, nagyon sok a hülye ember - annyi, hogy találkoztam már olyan kérdezővel itt, akinek eszébe sem jutott, hogy a kutya tudtára adja a szitut, csak várta a változást :)Ha mindig, minden alkalommal, a család minden egyes tagja ugyanúgy reagál (határozott "nem", és figyelemmegvonás), hamarosan elhagyja ezt a szokást (mivel esély sincs rá, hogy kifizetődő legyen). Valószínűleg egész egyszerűen azért fordít hátat, hogy ha már nem kaphat, ne is lássa, amit eszel (vagy egyáltalán nem akar rád nézni - fél szemmel, véletlenül sem) :)
2013. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!