Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon liheg a kutya?

Nagyon liheg a kutya?

Figyelt kérdés
Mióta ilyen meleg van nagyon liheg a kutyám. Elég kedvetlen is. De ha eldobom a labdáját utánaszalad. Eszik, iszik rendesen. Sétálni csak este 8 után megyünk, de még akkor is liheg. Amúgy magától szaladgál ha elengedem. Nagymamám, akinek amúgy lövése sincs a kutyákról az előbb szólt, hogy nézzem meg mert remeg. De amúgy tényleg úgy néz ki annyira liheg. Ez lehet a melegtől vagy vigyem dokihoz? Előre is köszönöm!
2013. jún. 18. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy a melegtől. Hogy érted azt, hogy "Amúgy magától szaladgál ha elengedem", csak nem láncon van szerencsétlen? Milyen fajta kutya?
2013. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az normális ha kedvtelen és liheg ilyen időben, de a remegés nem.

Kint van a kertben? Ilyen melegben az udvaron akár hőgutát is kaphat. Ha kint van, engedd be a házba, locsold le vízzel (ne akkor amikor teljesen fel van hevülve, hanem amikor már kicsit normalizálódott a hőmérséklete). Tegyél ki neki valami kis pancsolót árnyékos helyre.

Hőguta esetén ez természetesen nem elég, akkor dokihoz kell vinni.

2013. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez mind lehet a melegtől, nálunk is ez volt minden nyáron, én is nagyon megijedtem először.

Árnyékos, hűvös helyet kell biztosítani a kutyának és naponta (ilyenkor akár naponta többször is) friss vizet.

Nekünk volt egy kedvenc helye, ott kapart is magának egy pici mélyedést, azt locsoltuk fel ( a földet) hideg vízzel a slagból reggelente, gyorsan be is itta a föld, így aztán oda tudott feküdni. Vagy bokrok alá feküdt gyakran.

Ha nagyon meleg van és megviseli a kutyát ki lehet hagyni pár sétát, nem lesz semmi probléma. Amúgy már hajnalban 4-5 körül világos van és hűvös is, inkább akkor vidd sétálni, ha meg tudod oldani.

2013. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van valahol a lakásban hidegburkolat, akkor engedjétek be oda egy kicsit hűsölni!
2013. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem remeg csak annyira liheg, hogy szinte már olyan mintha remegne. De nem.. Meg tudom különböztetni. A pincébe hűvös van, oda be tud menni, de inkább az árnyékba ás gödröket és oda fekszik. Van neki egy nagy lavorba víz, de utál fürdeni ezért bele szoktam állítani és úgy bevizezni a testét. Ja és dehogy tartom láncon. Azt arra értettem, hogy ha séta közbe elengedem..
2013. jún. 18. 16:47
 6/9 A kérdező kommentje:
A sétát kihagynám, de sétaidőbe áll az ajtóba és várja, hogy menjünk. Jól is érzi magát csak akkor is nagyon liheg.
2013. jún. 18. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem ijedtem meg 14/F
2013. jún. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális, az én németjuhászom is annyira gyorsan liheg, mintha remegne. De mivel nem remeg, ezért csak a mellkas körül néz ki úgy.
2013. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, neki is csak a mellkasa korul. Amugy este 9kor vittem csak ki, mar itthon porgott meg ugralt, szaladgalt. Aztan 1orat setaltunk, addig mentunk ameddig o akart. Mikor elfaradt es levagta magat a fube jottunk is haza (direkt nem vittem messzire). Szoval akkor tenyleg csak a meleg. Most nagyon figyelek ra:)
2013. jún. 19. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!