Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kéne reagálni az ilyen...

Hogy kéne reagálni az ilyen bepróbálkozásokra?

Figyelt kérdés
Kamaszodik a kutyám és alkalmasint olyan kedve támad, hogy bepróbálkozik nálam a legapróbb dolgokban. Most például sétáltunk, utána picit még gyakoroltunk, végig szuperül viselkedett, aztán megkapta a vacsiját. Vacsorája után le akartam ültetni, mert megláttam valamit a bundáján, amit nyugiban megnéztem volna, nehogy kullancs legyen vagy ilyesmi. Ő pedig nézett rám, kábé ilyen tekintettel:"és mi van, ha nem ülök le?!" Természetesen pontosan tudja, hogy mit jelent az "ül", csak gondolom, így teli hassal úgy volt vele, nincs vesztenivalója... hogy kell erre reagálni? Persze megpróbáltam többször mondani, de csak nézett rám, tesztelgetvén, hogy erre mit lépek. Idegeskedni, fenekét lenyomkodni nyilván nem fogom. Nem akartam ráhagyni se a dolgot, de végül arra jutottam, még az a legjobb, ha némán sarkon fordulok és kint hagyom a kertben. Vacsi után be szoktam hozni magamhoz a szobába pár órára, bár azért ennyire nem hiszem, hogy számon tartja a napirendet, de gondolom, abból valamit ért, hogy ha nulla együttműködést mutat, akkor ne számítson a társaságomra se. Van ennek értelme? Ti hogy kezeltétek volna ezt?

2013. jún. 18. 19:59
 1/7 sippara ***** válasza:
Nálunk (már rögzült, általánosított parancsoknál) az a módi, hogy kétszer szólok, aztán adott körülményekhez képest fizikailag kényszerítem (legyen ez pórázrántás, vagy fenék lenyomás, vagy bármi), "végrehajtott" feladatért jár egy nem túl lelkes szóbeli dicséret, aztán rövid (15-20 perces) figyelemmegvonás, és újra próbálkozunk az adott feladattal - ha ilyenkor hibátlanul megy, nagy dögönyözés jár érte. Átvészeltünk ezzel a módszerrel két lázadást, most vagyunk a harmadik közepén és még számítok egyre, de egyelőre ez így ebben a formában az enyémnél (másfél éves husky-nj-kistestű kitudjami keverék kan) működik.
2013. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

attól függ. az enyémet a világból ki lehet kergetni a figyelemmegvonással, de mi együtt élünk vele, az életünk része, és számára eléggé feltűnik ha így nincs haverság.


a másik verzió hogy ilyenkor nagyon durvára veszem a figurát. olyan hangnemben és testtartásban szólok másodjára hogy üljön le hogy az ember azt hinné ha nem teszi meg akkor ott helyben agyonverem. pedig nem és ideges sem vagyok de ez nagyon beválik.

2013. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én lenyomtam a fenekét ilyen helyzetben. Rövid idő alatt megtanulta, hogy ha azt mondom hogy ül, akkor akár hogy is, de ülni fog. Így végül felhagyott a lázadással. :)
2013. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Múltkor 9-szer nekem kellett lenyomnia kutyát, mert nem volt hajlandó lefeküdni. 10-edszerre lefeküdt magától, akkor dicséret és sétáltunk tovább.
2013. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A figyelemmegvonás szokott működni, ha azt látom, hogy szórakozott a kutya, ki-kileskelődik a gyakorlásból vagy elszalad valami után közben, de nem voltam benne biztos, hogy ebben a konkrét esetben is ér valamit, pláne, mert így, hogy otthagytam, egyben rá is hagytam, hogy nem ült le.

Viszont a válaszaitok alapján túl komolyan vettem ezt a sosem-szabad-kényszert-alkalmazni dolgot. (?)

2013. jún. 18. 23:05
 6/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nyugodtan vedd elő az erősebb hangod:)

Nem bántalmazod ezzel a kutyát, csak megmutatod neki, hogy te vagy az erősebb és a határozottabb, és igenis tessék azt csinálni, amit te mondasz.

2013. jún. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha a figyelem megvonás nála hatásos akkor ez esetben is be kell váljon. mert bár oké, ráhagytad hogy nem ült le "ő nyert" de milyen áron? nem foglalkozol vele, elveszített. egyből észreveszi magát.


a kényszerítés nálam nem vált be. próbáltam már de úgy kell rátehénkednem szó szerint hogy le tudjam nyomni ha le tudom egyáltalán mert marhára nem hagyja. ráadásul annál jobban nem hallgat rám.


"ráförmedés" vagy figyelemmegvonás, ez a kettő volt nálunk a bevált módszer.

2013. jún. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!