Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek a kutyája rendszeresen...

Akinek a kutyája rendszeresen szed valamilyen gyógyszert, az hogyan adja be neki?

Figyelt kérdés
Mert az enyém most megtanulta kiválogatni a virsliből, hogy a fene egye meg. Nem vagyok szívbajos lenyomni a torkán, de azért hosszú távon (valószínűleg élete végéig szednie kell) nem olyan jó, hogy naponta kétszer lenyomok egy pár szem tablettát a torkán. Viszont az összetörést és kajában elkeverést meg kicsit veszélyes játéknak érzem, mert ha mondjuk arra is behisztizne és nem akarná megenni, vagy nem mindet, akkor fogalmam sem lenne, hogy mégis milyen mennyiséget kell pótolni. Szóval bevált trükkök érdekelnének! Köszönöm!
2013. jún. 18. 20:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg beleteheted neki májkémbe, vagy egy darabka medvesajtba. Hátha úgy megenné.
2013. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%
A macskáknak úgy kell beadni hogy megfogjuk a "grabancát", bedogjuk a szájába, megcsikizzük az orrát és kénytelen megnyalni így lenyeli a gyógyszert.
2013. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
ezt nem nagyon értem. mi épp csak akkora virslidarabba szúrtuk amekkora a gyógyszer volt -nem volt nagy méretű- így egy falással benyelte. a másik gyógyszer már nagyobb volt. azt úgy adtuk be neki hogy pirítottam baccont -jó illatos legyen- erre rádobtam fél kiló darálthúst és felöntöttem egy kis vízzel, így pároltam meg. majd amint a tűzről levettem azonnal belekevertem egy szem nyers tojást (héj nélkül persze). így gyúrható volt és a gyógyszer köré gyúrtunk minél kevesebb masszát hogy ne nyammogjon rajta hanem azonnal nyelje le. előtte még szagoltattuk vele hogy minél mohóbban essen neki.
2013. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
AZ enyémnek is élete végéig kell már gyógyszert szednie, minden reggel kettőt. Én simán lenyomom a torkán. Már úgy megszokta, hogy nem is ellenkezik.
2013. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Részemről a kaja tetejére biggyesztem a zöldkagyló kapszulákat. Az az első, amit benyel. A régebbi kutyáim is így tettek.
2013. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%
Az enyém szerencsére nem szed, de nem okozna gondot ha kéne neki. Nem kell túlgörcsölni az ilyeneket, meg utyuluputyili könyörgöm vedd be a mama kedvéért... Kinyitom a száját, beteszem a gyógyszert jó mélyre, aztán becsukom, megmasszírozom a tortkátt, és felszólítom rá, hogy igyon. Vagy adok neki valamit enni. Sima ügy. Nem lesz tőle semmi baja hosszútávon. Szerintem az egészsége fontosabb, mint hogy valami nem tetszik a kis lelkének.
2013. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Hovarju ***** válasza:

Nálunk a medve sajtba dugás vált be. :-)


Az előző kutyámnál nem jött be semmilyen trükk, neki le kellett nyomni a torkán.

2013. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Épp ma beszéltük a lányommal, hogy a mi kutyánknak milyen egyszerű beadni a gyógyszert: Ül! Jó kutya!

Napi 3 tablettát kell beadni neki, de mindig szépen "beveszi"

A szüleim mindig valami kis falat ennivalóba teszik a kutyának a gyógyszert, ha be kell adni neki valamit.

2013. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

A virsli nem rossz, de én belenyomnám, hogy ne tudja kiválogatni. Egy kb 2 cm hosszú virsli kicsit kilyukasztasz késsel, aztán belenyomod a gyógyszert úgy, hogy ne lássa a kutya. Vagy ebből tanulta meg kiválogatni? Megeszi a virslit és visszaköpi a gyógyszert?

Mi amúgy mindig májkrémbe rejtettük, de a kockasajt sem rossz ötlet.

2013. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Nekem májkrém és kockasajt is működik (a tápja tetejére dobom az elrejtett kapszulát), de csak tíz napra kaptunk gyógyszert, tehát lehet, hogy még nem volt ideje valami rafkós ellenszert találni a dologra.

Ugyanakkor szerintem a "jutifalatnak látszó tárgyaknál" kevésbé mérlegelnek a kutyák, csak bekapják, lenyelik egyben és kész. Lehet érdemes jutinak álcázni a dolgot és nem a kajába keverni.

Ismerek egy idős kutyát, akinek minden nap (!) egy Raffaello-ba téve adják oda a gyógyszerét, mert csak úgy fogadja el. Azért ez már nagyon extrém nekem...

2013. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!