Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg büntetnek ha nincs...

Tényleg büntetnek ha nincs szájkosár a kutyámon?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy kutyát csak szájkosárral lehet sétáltatni.

Vagy ez a fajtától is függ?

ÉN esetemben Golden Retriever.


2013. jún. 19. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem kötelező sehol a szájkosár senkinek, csak és kizárólag támadó természetű illetve veszélyesnek nyilvánított kutyáknak.
2013. jún. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor büntetnek ,ha póráz nélkül sétáltatod.
2013. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy tudom, hogy sehol nem kötelező, csak az olyan fajtákra, amelyek támadhatnak (szerintem ez nem feltétlenül fajtafüggő, dehát na). Az én vizsla keverékemet nem hordom abban, még sosem szóltak érte, viszont a rottimat igen, mert már a rendőrök mondták, hogy kéne rá...
2013. jún. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Hülyeség.. nem fajta függő. Az országban sehol nem kötelezhetnek rá hogy szájkosarat tegyél a kutyára közterületetn, csak azért mert roti... akár mit mond a rendőr.
2013. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben, ha a kutyát az illetékes állatvédelmi hatóság veszélyesnek nyilvánította. (Általában ez akkor valósul meg, ha a kutya emberre támadt, embernek sérülést okozott.)
2013. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajnos még sok hatósági és hivatali szerv sincs tisztában az új jogszabályokkal! Csepelen egy másik ügy kapcsán került szóba, hogy a NAGY kutyáinkat szájkosárban kéne sétáltatni, mert MAGASABBAK, MINT 25 CM!!! Röhej...az a gáz, hogy a helyi állattartási rendeleteket nem írják felül, hiába alkotmányellenesek már...

Face-n olvastam, hogy két amstaffos emberkét büntettek meg, mert a kutyákon csak póráz volt, kosár nem!!

2013. jún. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szilvi!


Ez tényleg mekkora baromság már és egyébként én is észrevettem, hogy sokszor még a rendőr sincs vele tisztában, hogy mi is a jogszabály! Egyébként meg, ha már annyira a centire mennek: gondolj már bele milyen lenne egy ír farkaskutyát szájkosárban sétáltatni, mikor az legfeljebb csak körbenyalja az embert.. De gáz ez az egész :/

2013. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az, nagyon gáz!!! Az meg még gázabb, hogy bár kötelesek meghallgatni civil, kutyához értő embereket, de NEM KÖTELESEK FIGYELEMBE VENNI az érveket...ezért vannak ilyen, a kutyák tulajdonságaival full ellentétes szabályok.


Azt meg fel nem tudom fogni, hogy gondolhatják emberek azt, hogy a pórázon őrjöngő kutyájuk normális és szabályos, a fegyelmezetten közlekedő póráz nélküli kutya meg potenciális gyilkos?????

2013. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!