Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyát a vízhez?

Figyelt kérdés
mert fél tőle és én fürdetni is akarom persze nem minden héten/hónapban de ha nagyon koszos lett megfürdetném. most meg a nagy melegben van kint neki egy kis medence és jó lenne ha bele menne , neki és jót tenne de fél még a közelébe menni is ...
2013. jún. 19. 16:04
 1/9 lovedogs válasza:
Milyen fajta a kutyád? Vagy mekkora?
2013. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
német juhász , 5 hónapos még kicsi :) ezért szeretném hozzá szoktatni mielőbb , előbb nem tudtam mert ugye nem volt ilyen jó idő , de az az érdekes hogy ha esik az eső a francnak nem menne be a házába direkt élvezni de ha én akarom megfürdetni menekül :)
2013. jún. 19. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Hol szeretnéd majd fürdetni? Fürdőkádban vagy kertben?


A mostani medencéje kapcsán.. Van valami, amivel nagyon jól motiválható? Kaja, labda v bármi más?

2013. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy próbáltad szoktatni a vízhez? Én leraktam egy kis medencét és megtöltöttem vízzem magamhoz hívtam a kutyát majd a víz fölé trtottam egy jutalom falatot. Először keringett e medence körűl és megpróbálta megoldani hogy szárazon jusson a falathoz, persze nem sikerűlt. Amikor az egyik lábát beletette azonnal ment a falat. Az első néhány próbánál még ezt is díjaztam, később már csak a két, három, majd négy lábat. Aztán azt ha megáll a medence közepén, majd azt ha leűl,

efekszik. Mondjuk a medence még mindíg nem a kedvence, de utasításra bele megy. Viszont tóba, folyóba gond nélkűl jön utánnunk.

2013. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kertben , igen kedvenc játékával és klikker+ jutival is próbáltam
2013. jún. 19. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy, hogy egy kicsit éhesebb legyen, pl. az esti kajálás előtt v ilyesmi, esetleg próbálkozhatsz finomabb falattal! (Feltéve, ha alapból kajával jól motiválható, ha inkább labdás, akkor azzal).
2013. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

:) Dettó ugyanez. Német juhászunk van, 5 hónapos, és épp a medencéjébe próbáljuk beszoktatni. Homokozó kagyló néven árulják azt a lapos, de terebélyes edényt, amiről azt feltételeztük, hogy tökéletes lesz arra, hogy amikor nem vagyunk otthon, le tudja magát hűteni. Gumiszőnyeget fektettünk bele, hogy ne csússzon. Ha otthon vagyunk, bele tudjuk csalni és hosszabb-rövidebb ideig hagyja magát levizezni, de a távollétünkben nem megy bele, mert mindig tiszta a víz, mikor hazaérünk, viszont piheg, mint egy partra vetett hal. Jó lenne, ha megmártózna akkor is, ha nem vagyunk otthon. Hogy lehet ezt elérni, azt még nem tudom, de próbálkozunk. Klikker + jutifalat.

Nyilván a cél nem az, hogy abban töltse a napot, de ha napközben párszor beleállna, netán egy percre belehasalna, az neki már elég lenne, hogy ne szenvedjen annyira a melegtől.

2013. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja és még annyit, hogy nagyon szeret a vízzel játszani. Harapdálja a vízsugarat, hurcibálja a szórófejet, szóval itt konkrétan csak a "medencével" van a gond.
2013. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem volt helyes , tudom, de bele "dobtam", és nagyon élvezte fetrengett , harapdálta a vizet és ez több perci zajlott utána nyugodtan ki jött belőle , de most megint nem akar belemenni pedig szerette . nem értem
2013. jún. 21. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!