Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől kutya? Ez jó...

Tenyésztőtől kutya? Ez jó kennel? Ha nem tudom meglátogni max 1x 2x akkor ad? Kiválaszthatom a kiskutya nemét?

Figyelt kérdés
Az első kutyám lenne tenyésztőtől. A kinézrtt fajta német dog. Nézelődtem kennelek közt és eddig blue diablo [link] tetszett a legjobban. csak 1-2 év múlva szeretnék kutyát, de már most el kezdtem nézelődni meg ismerkedni a fajtával. Kan kiskutyát szeretnék leginkább, mert eddig egy kivétellel csak kanjaim voltak csak nem tudom tenyésztőnél lehet e válogatni. Itt gyakorin is sokszor olvastam, hogy éveket kell várni egy kutyára ez mennyire igaz? illetve, hogy vak akinek elővásárlási joga van (előbb érdeklődik, már régebb óta vár egy alomra) és ők előbb választhatna és aki később érdeklődik annak csak a "maradék" jut. Ne értsetek félre nekem mindegy milyen kutya lesz úgyis csak hobby célra lesz, de azért nem árt tudom ezeket a dolgokat is
2013. jún. 19. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Beszélj a tenyésztővel és ha időben előrejegyzel egy kölyköt akkor te választhatod ki. Más fajtáknál szokott olyan lenni hogy több évig kell várni a kiskutyádra. Nem kell meglátogatni, legalább is mi nem látogattuk az enyémet soha, amúgy jó kennel szerintem (ahogy nézelődtem)Szerintem kezdj el beszélgetni a tenyésztővel és mire odajutsz lesz egy jó kölyköd :)
2013. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy szokott lenni, ha a tenyésztő az aktuális alomból meg akar tartani egy kiskutyát, akkor ő választ először, aztán választanak azok, akik tenyésztési/kiállítási célra vinnének tőle kutyust és legvégül a hobbi célra vásárlók választhatnak.

Én is hobbi célra vettem a kutyusom, nálunk úgy volt, hogy a tenyésztő megtartott egyet, őt nem választhattuk, volt egy másik kölyök, aki színhibás volt, ő ment az egyik rokonához és erre az alomból mi voltunk az első érdeklődők (már el lehetett hozni a kölyköket), így 2 kutyus kivételével bármelyiket választhattuk :)

2013. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!