Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem akar sétálni,...

A kutyám nem akar sétálni, hiába húzom, nem indul meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem túl régóta van nálam, olyan 2 hete. Azóta folyamatosan azt csinálja, hogy ha elindulok vele sétálni gyorsan elvégzi a dolgát, ezután viszont már csak visszafele hajlandó menni. Próbáltam kedves szóval, jutalomfalattal csalogatni, de az sem érdekelte. Próbáltam erőszakkal magam után vonszolni, de lefeküdt és nagyon mérgesen nézett rám. Ez egy nem normális állapot - vagy én tévedek, és egyszerűen csak ilyen a természete? Mit tegyek? Tegyek-e egyáltalán valamit?

2013. jún. 19. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Mennyi idős kutya? Az enyém egyébként ugyanezt csinálta. Aztán kiderült, hogy az előző gazdája egyrészt sosem sétáltatta, a kertben volt egy elkerített részben, másrészt kitette végleg az erdőben, szóval nem épp pozitív élmény kapcsolódott a kutyának ahhoz, hogy elmenjen a háztól. Most már békén is hagyjuk a sétával, ha nem akar, nem muszáj. Elég nagy a kert, itt is tudunk vele rohangálni, játszani, itt boldog, biztonságban érzi magát.
2013. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is. Tegyük fel maga az a kutya. 2 hétig csak idegen dolgokat és idegen szagokat ismer meg és tapasztal, majd a gazda kitalálja, hogy márpedig sétálunk mint a többiek. De valami olyan történt a műltjában ami miatt nem bízik a kinti világban, ismeretlen helyen és fél tőle. A gazdi ezt nem érti és csak rángatja, kényszeríti arra hogy oda betegye a lábát ahová maga fél egyáltalán elindulni is. Persze hiába néz a gazdája felé mérgesen, csak türelmetlen s rossz vége is lehet.


De megfordítva a szót: Ha kettejük közt nincs meg a kapcsolat, hogy magát elfogadta teljesen, és megbízzon magában, elfogadja vezetőként, akkor nem fog menni. Adjon időt, mutasson meg mindent a ház körül, hadd szaglásszon, és elsősorban azt kell elérnie, hogy bízzon magában a gazdában. Kezdheti mondjuk azzal, hogy esetleg megtudja a módját hogy hogyan szabadultak meg tőle korábban. HA pórázon vezetve elvitték, és kirakta az előző gazdája, akkor sok dolga lesz. De bármi ami félelmet okozott nála, ott a probléma gyökere. De első sorban foglalkozzon vele, és szeresse. Ne erőszakoskodjon, és csak akkor erősítse meg falattal, ha tényleg indokolt, ellenkezőleg csak pózol és a kutya tudni fogja.

2013. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon jó lenne tudni mennyi idős a kutyus.

Az enyémmel ugyanez volt. Én is próbáltam mindennnel csalogatni,erőszakkal húzni stb.. Szoktattam egy csomó ideig de mindig visszarohant... De aztá azt csináltam hogy fogtam,a kezembe vettem és elvittem egy utcával arréb,és onnan már jött utánam rendesen, húznom se kellett.Azóta mindennap viszem ,még eléggé félős, de már csak az utca feléig kell vinnem,és onnan jön rendesen. Az enyém most 3 hónapos. Élvezi a sétákat! Próbáld ki ezt a módszert!

2013. jún. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mennyi idős és milyen fajta?
2013. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-5 év körüli, tacskószerű, de nagyon masszív testalkatú kan kutya. Utcán találtam. Lakásban lakok, így még aggasztóbb a helyzet, hisz nem mozog, csak hízik...

Második! Mivel, amint említettem, lakásban lakom, muszáj levinnem sétálni, hogy elvégezze a dolgát és mozogjon. Nem úgy néz ki, mint aki fél, elég határozottan viselkedik, nem pedig menekül. Ráadásul rajong az emberekért! Befogni se volt nehéz, amikor közelebb mentem hozzá elkezdte csóválni a farkát és rögtön átölelt. Az első pillanattól kezdve bízik bennem, otthon puszil, bújik. Egyszerűen mintha nem lenne kedve az egészhez, de a furcsa meg az, hogy otthon "pörög", teli van energiával, lenne mit levezetnie.

Utolsó, köszönöm a tippet, de az az igazság, hogy én inkább nem próbálom ki. Bevallom, félek felemelni ilyenkor, miközben olyan mérgesen bámul...

2013. jún. 20. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Attól, hogy még megérezte, hogy jó ember, és bízhat benne, valaminek kellett történnie amitől a kutyája fél. Az a gyanúm, hogy attól fél, hogy ugyanúgy otthagyja, mint aki korábban volt a gazdája. Mindenesetre, próbáljon meg semmit se erőszakolni, mert talán ezért vet olyan ellenszenves pillantást. Sokszor az szokott előfordulni, hogy nem a kutya az igazán hibás, hanem olyan berögzött szokás, ami a gazdának természetes, a kutyának viszont nem igazán passzol. Mindent lehet, de olyan nincs hogy egyik napról a másikra meg fogja szokni, és ha diktatúrát csinál az utcán, abból baj lehet.
2013. júl. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!