Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak a tolatást?

Figyelt kérdés
1 éves kutya bobtail fajta kutya.
2013. jún. 20. 09:25
 1/6 anonim válasza:
menj vele szembe, mondj egy vezényszót, ha elkezd hátrálni dicsérd, vagy adj jutalomfalatot... aztán szép lassan hagyd el a szembemenést.
2013. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

amit az első ír az tök jó. csak nem árt hozzá némi segítség..


Olyanra gondolok, hogy a kutya ne tudjon elfordulni tolatás közben. pl kerítés mellet csinálod és oda álsz az autóval szorosan hogy na nagyon tudjon ingázni a kutya

2013. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elsőt kiegészíteném azzal, hogy célszerű modellezéssel csinálni, tehát úgy, hogy egy szűk folyosót építessz neki, és abban tanítod, mert úgy nem tud kimenni oldalra és nem tud megfordulni, tehát kénytelen tolatni. Ha klikkerezel, akkor viszont csinálhatod formálással is.
2013. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, használsz-e klikkert szerintem ezt azzal egyszerűbb tanítani. Én nem akartam felé menni, mert féltem, hogy utólag nehéz lesz ezt kivenni belőle, max egy-egy lépést tettem az irányába és az első hátrafele tett minimális mozdulatra ment a klikk+juti. Ha már stabilan csinálta az egy-egy hátrafele lépést, hozzákapcsoltam a vezényszót és elkezdtem egyre több hátrafele mozgást várni, mielőtt ment a jutalom.

Ami még fontos lehet: az én kutyám először valamiért ferdén tanult meg hátrafele menni (kifarolt:D). Ezért ezt végül úgy korrigáltam, hogy olyan szűkebb helyen kezdtünk el gyakorolni, ahol ezt nem tudja megtenni. (én speckó a kerítés és a kocsi közötti kis sávban csináltam, de van, aki székekből épít kis alagutat, hogy a kutya szépen egyenesen tolasson) Hajrá:)

2013. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
No, látom, közben mindenki már ezt a székes trükköt, bocsi:D
2013. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen de nem használok klikkert. :)
2013. jún. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!