Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire készüljek fel már most?

Mire készüljek fel már most?

Figyelt kérdés
Sort kerítek a napokban 1 kölyökkutya vásárlására( németjuhász). Abban kérném a segítségeteket,hogy mire készüljek fel? Esetleg van olyan dolog amit még kiskutyaként jobban emgtanul?( gondolok itt, a fegyelmezettség, szófogadás, vagy éppen a hozf vissza stb..:D) Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

2013. jún. 20. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kiskutyákat konnyebb tanítani. Pl a 2 hónapos kutyám pár nap alatt megtanulta az ul! parancsot.

1. dolog hogy tudja a nevét, tudja a szabályokat (pl nálunk nem mehet be a házba, kinti kutya), legyél vele kovetkezetes. Amit megtiltasz neki, azt ne engedd meg egyszer-egyszer, mert csak megzavarod, és nem fogja érteni, mit szabad, mit nem. Ha rosszat csinál, legyen vmi olyan parancs, h nem szabad, vagy rossz kutya. És soha ne verd meg!!! Max egy picikét a fenekére utsz, ha rossz volt, hogy tudja. Vagy ha ruhát rágcsál, én el szoktam kotorni finoman, és rászólok mérgesen hogy nem szabad. Legtobbszor szokta érteni :) Volt hogy visszanézet, óvatosan megpróbálta még egyszer megharapni a papucsot. Akkor megint rászóltam, félrekotortam, és már tudta hogy ezt nem csinálhatja :) Jó kutyázást, remélem segítettem :D

2013. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első körben,ne szaporítótól vásárolj,hanem kennelből.A kutya min. 8 hetes kortól hozható el,de ezt egy tenyésztő nagyon jól tudja.

Tenyészetből a kutyához adnak általában "kezdő csomagot" ami tartalmazza a jó minőségű tápot,amit eddig evett,valamilyen játékot amin rajta van az anyja és testvérei szaga,néhol póráz és nyaköv,illetve egy kis fekhely is jár.A kutya min. 2 oltással,chippel és rendszeres azaz min. 4x féreghajtva kerül hozzád.Valamint törzskönyv és igény szerint egészségügyi szűrés is jár hozzá.


Ezek után a tenyésztő készségesen válaszol minden kérdésedre,szerződést is írtok.Kapcsolattartással szoktak kölyköt adni.

Ezek után következetesség,határozottság,mozgás,fegyelem és persze szeretet.


Napi 3 étkezés,nincs előtte a kaj

2013. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

2. vagyok,sikeresen elküldte hamarabb :D


Szóval napközben nincs előtte kaja,csak ha etetési idő van.Friss víz mindig van előtte.

Az ételt leteszed elé,leülteted,majd engedélyre kezdhet enni.Ezt érdemes betartani.

Ha le van fárasztva,akkor nem fog rongálni,így célszerű sokat tanítani és a korához mérten lemozgatni.

Amit egyszer nem engedsz meg neki,azt máskor sem.

Kutyaiskola is ajánlott.

2013. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől veszed?
2013. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tenyésztől, interneten találtam hírdetést, de a kutya fajtiszta törzskönyv,oltás,féregtelenítés van. Szülők megtekinthetők! Még annyi kérdésem lenne, hogy inkább pórázon(láncon) vagy boxban tartsam, mivel nincs körbekerítve az udvar( még nincs). A láncot én nem tartom előnyösnek. A boxban tud kicsit mozogni meg nem rángatja a nyakát.
2013. jún. 22. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Boxban, de akkor az nagy legyen :) Vagy egy kis részt keríts csak körbe az udvarban. Ha még kölyök, addig ott el lesz, viszont ne két év múlva legyen kész az a kerítés, mert a németjuhászod beleőrül, ha egy kis boxban tartod. :D Sok séta mellett persze. Mennyi idősen hozod? Mert mondjuk egy 8-10 hetes kutyának még jó a box, de ha már kb fél éves akkor nem ajánlatos. Mondjuk a láncnál még mindig jobb. Láttam már olyan kutyát, aki beleőrült abba, hogy láncon tartották, és agresszívvé vált. Aztán persze el kellett altatni :( és ez a gazdái hibája volt, nem szegény kutyáé, mégis az ő életét tették tönkre. Emiatt ellenzem annyira a láncon tartást.
2013. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
8 hetesen hozom, és igen most nyáron lesz kész a kerítés, csak ugye ki kell méretni meg a formaságok stb..
2013. jún. 22. 15:50
 8/11 anonim ***** válasza:
mennyiért veszed?
2013. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
20ezer elvileg
2013. jún. 22. 19:07
 10/11 anonim ***** válasza:
20ezerért te olyan fajtatisztát kapsz,mint amennyire én agysebész vagyok :))
2013. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!