Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az ivartalanítás műtétről?

Figyelt kérdés

Meddig lehetséges? Hány éves koráig? Akár felnőttként is?

Mennyire komoly a műtét? Nehezen épül fel a kutyus? Esetleg utána beteges vagy gyenge is? Esetleg lehetnek fájdalmai?



2013. jún. 20. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hány éves koráig-ra a választ nem tudom.

Az én tapasztalatom (szuka kutya):

- a műtét kb. fél órás volt, a doki megvárta míg felébred valamennyire

- reggel volt a műtét, este már mászkált, másnap pedig már rohangált volna.

- semmi komplikáció nem volt, fájdalmára a doki javasolta, hogy pár napig adjunk gyógyszert. Ő adott is.

- ami esetleg negatívum, hogy nagyon figyelni kellett, hogy ne nyalogassa a sebét. 4 varrata volt, sikerült benntartani gallér nélkül...


Mi nem bántuk meg, mindenkinek javaslom.

2013. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
9 évesen lettünk túl a műtéten . Reggel 10 kor kezdődött, 3/4 órát tartott. este már jól volt az öreglány, másnap labdáztunk:) Gyógyszert plusszban nem kapott.
2013. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen életkorban lehetséges.Felnőttként is és akár 6 hetesen is.

Egyáltalán nem komoly műtét.Napi szinten többet is csinálnak 1-1 rendelőbe.Általában észre sem veszik a kutyák.1-2 napig óvatosan mozognak majd varratszedés után olyanok mint régen.Varratszedés 10 nappal a műtét után történik.Semmilyen fájdalma nincs,amennyiben nem történt komplikáció és azért odafigyelsz a kutyára.


Az én kutyám az 1000-ből 1 esetű volt.Műtét tökéletes lett (én voltam a műtétnél az asszisztens,tehát láttam,hogy minden rendben volt) majd 12 órával a műtét után felrepedt egy hajszálér a kutya zacsijában (kan volt:D) és elkezdte megtölteni vérrel.Emiatt megint fel kellett nyitni és kitisztítani majd elállítani a vérzést.

Ez amiatt törént,hogy őfelsége műtét után 3-4 órával már ugrált össze vissza.Én meg nem figyeltem rá eléggé,nem kellett volna hagynom,hogy felugorjon a kanapéra és ilyenek.


Ha te erre odafigyelsz,elég kevés esélye van,hogy a műtét után bármi probléma legyen.És mondom,ez a tipikus ezerből egy eset. :D


Ne aggódj,rutin műtét és hálás lesz érte a kutyád.

2013. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alsó korhatár nincs, de idősebb (értsd öreg) és beteges kutyáknál már nem ajánlott, mert ott egy kis műtét főleg az altatás miatt is kockázatos lehet.

Ha szakszerűen csinálják akkor viszonylag gyorsan felépülnek belőle a kutyák és szinte teljesen fájdalom mentes, de itt is előfordulhatnak komplikációk. Illetve a kanoké sokkal egyszerűbb, mint a szukáké, nekik azért egy kicsit komolyabb ez a műtét és ha nem a megfelelő ember végzi akkor inkontinencia is felléphet a műtét következményeként.

A teljes felépülés kb 10-14nap (varratszedés ideje), de rengeteg kutya már másnap úgy viselkedik, mint akivel semmi sem történt, de a sebre ilyenkor még feltétlenül figyelni kell.

2013. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi kutyusunkat első szülése után vittük el. (Azt mondják, jobb az első szülést megvárni. Nekünk eset 7 körül volt a műtét, de egész nap nem kaphatott enni, éhgyomorral kell vinni. A miénknek 1-2 hétig is eltartott a gyógyulás, mert sosem volt az a köbér kutya, a szülés pedig teljesen leamortizálta. A műtűét nálunk is kb. fél órás volt. Bár a mi kutyusunknak először az orvos nem találta amit kell, és sok vért is vesztett. Ennek kb. egy éve, azóta jól van. :)
2013. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Senki nem mondja,hogy meg kell várni az első ellést.Könyörgöm,ez egy 100 éves berögződés,aminek bármilyen honlapon utánaolvasol,nagy betűkkel le van írva,hogy NEM KELL,SŐT INKÁBB ÁRT,MINT HASZNÁL.


Tehát egyáltalán nem kell megvárni.Sőt,még azt sem kell,hogy tüzeljen.

2013. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!