Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van? Vagy ez normális?

Ez miért van? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Életemben eddig 3 kutyám volt. Az első kettő kistestű, hiperaktív kutya volt, folyamatosan rohangáltak, mint valami kis rakéták, nem lehetett őket leállítani, sétálni is elég nehéz volt megtanítani őket, mindig előre akartak rohanni. Örökmozgó kutyáim voltak. Mindkettő kölyökkora óta nálam volt. Most a harmadik kutyám még csak egy hete van meg, de ő nem kölyök 2,5 éves és nagytestű. Számomra nagyon furcsa, hogy sétánál nagyon hamar elfárad, szerintem nem is szeret hosszú sétákra menni, mindig örül ha hazaérünk. Állandóan mögöttem megy, 1x-2x elém kerül ha van ott egy másik kutya vagy valami érdekes szag, nyom, de amúgy mögöttem van mindig, pedig sosem tanítottuk láb melletti sétára. Mondjuk ha meglátja a házat akkor futna előre és menne be végre. Van nagy udvar, sok játéka, én is játszanék vele, de ő inkább csak alszik, heverészik egész nap. Lehet hogy ez mind normális dolog, csak nekem két örökmozgó kutya után furcsának tűnik egy ilyen nyugodt kutya. Vagy lehet ez mind a meleg miatt van? Folyton kint van a nyelve és liheg, melege van gondolom kint ebbe a hőségbe ilyen nagy bundában, hát még sétánál.. Egyébként csak este megyünk sétálni 7-8 körül, nappal mindkettőnk hőgutát kapna. De lehet alapból is ő egy nyugodtabb, lustább kutya és talán annak is köszönhető, hogy ahol eddig volt nem igen mozgott és nem is volt nagy tere, megszokhatta. Szóval nem tudom, hogy ez mind normális-e, épp ezért aggódok, hogy talán valami baja lehet? Egyébként nem sántít, nem úgy tűnik, mint akinek bármije is fáj, nem veszek észre rajta semmilyen betegségre utaló jelet. Szerintetek?


Meg ez nem egészen ide tartozik, de miközben írtam, eszembe jutott, hogy megkérdezzem: szerintetek mitől van az, hogy időnként sétánál egyszerűen megáll és nem mozdul? Apukám szerint elfáradt :D De én nem tudom, mert pl. megyünk egy úton, lehet jobbra és balra menni. Elmegyek vele jobbra, pár méter után megáll és nem jön tovább, elhúzni se lehet arra, így kénytelen vagyok balra menni, mert arra már jön. Tehát ha megáll akkor csak arra nem hajlandó jönni amerre akartam menni, visszafele már jön. Gondoltam, hogy van valami félelme, próbáltam megfigyelni hol áll meg, de tök különböző helyeken, semmi közös nincs bennük, sőt, van hogy ahol egyik nap nem volt képes elmenni, másik nap simán jön. Szóval lehet hogy tényleg csak elfárad, és fél percre megáll? Vagy egyszerűen ő akar irányítani és arra kell menni amerre ő akar? Vagy ez mi?


2013. jún. 20. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

milyen fajták voltak a kistestűek? és a nagy?

mert az sem mindegy..meg persze függ a kutya jellemétől is mert fajtán belül vannak aktívabbak és kevésbé..volt egy havanese-ünk halál nyugodt kutya volt már 1 éves kora körül..ő már nincs köztünk..van egy másik havanese-ünk totál ellentéte a régi kutyánknak,annyira aktív,hogy az hihetetlen :D

amúgy a melegtől könnyen lehet,hogy belassult..a mi hiperaktív kutyánk speciel fekszik egész nap..csak akkor aktív ha víz partra megyünk vagy bevizezzük..

2013. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A két kistestű bolognese és westie volt, most meg a nagy németjuhász.
2013. jún. 20. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Épp ma voltam haveromnál. Van neki egy két éves beagleje. Igazi örökmozgó. Amikor kellemes az idő, akkor megállíthatatlan energiabomba. Ma kivittük délben, és fél km után már le akart feküdni. Valószínűleg a meleg miatt van.
2013. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!