Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A macskák miért jólneveltebbek...

A macskák miért jólneveltebbek a kutyáknál (nálunk)?

Figyelt kérdés
Két kutyánk és két macskánk van. A macskák türelmesek, és lelkileg stabilabbak. Pl a kutyák nagyon hamar felpörögnek, és elkezdenek izgulni, a macskák meg nem. Amikor kajaosztás van, a macskák pár méterrel arrébb helyesen ülnek és várják a sorukat. A kutyák eközben türelmetlenkednek, loholnak... Egyébként az egyik macskánknak félig kutya identitása van, ha a kutyák riadóznak (ugatnak), akkor ő azonnal rohan a kutyákhoz. Sőt, még házat is őriz, a kutyákat próbálja utánozni, és kidugja a fejét a kerítésen. Ezt csak gy mellékesen írtam, mert szerintem érdekes.
2013. jún. 21. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen rosszúl neveltétek a kutyákat.
2013. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak sima, állatbeli különbség.a cica alapban nem olyan izgága, mint egy kutya.
2013. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A macskákat nem neveltük.
2013. jún. 21. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
kifogtál két nyugodtabb macskát, és két izgágább kutyát. Nekem volt már olyan macskám, amelyiket nem lehetett lelőni, rajtam kívül nem sok embert viselt el, és a kedvenc szórakozása az volt, hogy kipécézte azokat a vendégeket, akik nem szerették a macskákat, és szívatta őket(meghúzta valakinek a haját, volt akinek többször egymás után az ölébe ugrott, a szekrény tetejéről leugrott, így megijesztve a vendégeket stb, imádtam :D) Most nekem is nyugodt, bújós cicám van, és izgágább kutyám, más személyiség mind a kettő, de pont ezért és így szeretem őket. :)
2013. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden állatnak van alaptermészete a nevelés ellenére amit nagy hiba a neveléssel elfojtani!Olyan van hogy a háziállat átveszi a másik viselkedését, nekem volt olyan kakasom amelyik ha a tyúk letojt kotkodácsolt.
2013. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy macskát nem is szokták nagyon nevelni. Egy macska nem fog melletted ugrálni és csaholni a kajánál. Egy kutya esetében látványosabb, ha valamit nem úgy csinál ahogy azt elvárjuk. De a kutyákat nevelni kell nem olyan mint a macska, sokkal okosabbak. A macskák önállóabbak és a sicc, meg cicc-en kívül nem igényelnek különösebb tanítást...
2013. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsóval nem értek teljesen egyet, a macskákat is meg kell nevelni. Mi megtanítottuk, hogyha fütyülünk, akkor jöjjön. És jön is. Apukám nem igazán csípi a macskát, ezért az ő szobájába nem mehet be, ezt is betartja. És volt egy olyan szokása, hogy ráfeküdt a nyakamra, dorombolva aludt el, csak közben én majdnem megfulladtam, erről is leszoktattam. Amikor pedig a kutya is megérkezett a házhoz, és elkezdtem kaja előtt várakoztatni és leültetni, akkor a macska jóhiszeműen azt hitte, hogy a plusz adag kaja is neki lett kirakva, és a kutya szeme láttára kezdett el falatozni, erről is le kellett szoktatni. A bejárati ajtón pedig ugyanazzal a vezényszóval jöhet be, mint a kutya. Ezek nélkül ő is a neveletlen kategóriába tartozna.
2013. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutyákat nyugalmi állapotba eteted csak, akkor gyorsan megtanulják, hogy ha izegnek mozognak nincs kaja. Nálunk pl a kutyák szépen ülnek már amikor meglátják a tálat a kezembe, a macskákon meg majd átesek. 5-ös nekem van egy törpe cochin kakasom, a Patrik, ő meg a tojató ládában szokott ücsörögni, főleg ha elkotlik az egyik tyúk, akkor Patrikot úgy kell lezavarni a másik ládából :D
2013. jún. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!