Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám megharapott, miért...

Kutyám megharapott, miért rázta közben az ujjamat?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Játszott vele. Náluk ez a vadászjáték. Az enyém a kezemben lévő ronggyal csinálja ugyanezt. Elkapja a fogával, aztán rázza. Ne hagyd, hogy az ujjaddal csinálja, tanítsd meg neki, hogy ezt nem szabad!
2013. jún. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tiszta lyuk lett a kezem és be is dagadt ez játszás lett volna?
2013. jún. 22. 00:12
 3/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ki akarta nyírni az ujjadat.

Ne engedd meg neki sem azt, hogy megkapjon pláne azt, hogy beléd harapjon.

A kezet ami enni ad és dicsér meg simogat azt nem haraphatja meg.

Egyébként mi előzte meg ezt e tettet?

2013. jún. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a körülmények engem is érdekelnének.


bizony ha nem lett megtanítva akkor lehetett durva, de játék is. főleg ha előtte jól felhúztad és alaposan bepörgött.

2013. jún. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Fésültem és nem engedtem el,erre elkezdett morogni aztán vicsorítani és,amikor dühös lett akkor elkapta az ujjamat és elkezdte rázni.Nem tudom,hogy jól tettem-e,de utána mentem és a nyakörvénél fogva visszavittem és egy kicsit fésültem még.
2013. jún. 22. 01:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Ősztönös dolog, így öli meg a zsákmányt. Ebben az esetben biztos, hogy játékból csinálta, vagy félt, vagy nem tisztel téged, mindenesetre valami nagyon nincs rendben. Lehet fájdalmat okoztál neki, de megsebesítewni akkor sem szabadna.
2013. jún. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
*biztos, hogy NEM játékból
2013. jún. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utál fésülködni,de muszáj.
2013. jún. 22. 04:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azon filóznék a helyedben, hogy miért rázta a az ujjad, hanem azon hogy miért harapott meg... Nem a fésű miatt, mert bármi más szituban is megharapna, ha nem tetszik neki valami. Próbáld csak elvenni a kajáját, vagy bármi neki nem tetsző dolgot csinálni... Ugyan az lesz és ha nem foglalkozol ezzel komolyan, (akár szakszerű segítséget bevonva, ha nem boldogulsz) akkor végül a kutya fog beidomítani téged arra, hogy mit tehetsz meg és mit nem.

Szóval az egy dolog, hogy utálja, de harapni ettől még nem szabad. Az enyém is mindig próbál elsomfordálni a fésű elől, de támadni eszébe sem jutna. Ennek egész egyszerű üzenete volt: olyat tettél, ami neki nem tetszik, ő pedig helyretett téged.

2013. jún. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, az enyém sem élvezi, ha fésülöm, de nyugton marad. Miért? Mert rászólok.

Ha egy kutya emiatt megharap, ott már nagy baj van.

Azt meg általában játékból csinálják, hogy rázzák az elkapott tárgyat. Úgy értem a természetben tényleg így ölik meg a zsákmányt -terrierek, és egyéb kotorékebek- de egy háziasított kutya nyilván nem azért kapja el az ujjad, mert zsákmánynak nézi.

2013. jún. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!