Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Marad vezényszó kell vagy nem?

Marad vezényszó kell vagy nem?

Figyelt kérdés

Mikor leültetem a kutyám akár az étele előtt elég az ül parancs majd a tied vagy úgy csináljam ,hogy ülj,marad,tied?


És ha pl azt szeretném hogy ott maradjon a helyét akkor?Ül,marad gyere?Vagy elég az ül majd a gyere?


2013. jún. 22. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem étel előtt elég az ül, aztán a tiéd. Úgyis tudni fogja, hogy mit vársz el tőle, nem fog elmászkálni, ha tudja, hogy jön a kaja :)

Ha séta közben akarod, hogy leüljön, és ott is maradjon, akkor viszont külön kell mondani ültetés után a marad parancsszót.

2013. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. jún. 22. 08:10
 3/11 anonim ***** válasza:
En ilyen esetekben, ha azt akarom, h ulve maradjon 10-15 masodpercenkent megismetlem az "ul" vezenyszot es ott ul mint a kisangyal. Feleslegesnek tartottam meg 1 vezenyszot megtanitani neki, mert ezt mar tudta, es ha ismetelgetem ott marad. Jelenleg meg csak 5 honapos, szoval nem varhatom meg el tole, h azt mondom h ulj es 5 percig meg se mozdul.
2013. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is erre gondolok nem e sok a 3 vezényszó
2013. jún. 22. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

semmi értelme leültetni a kutyát evés előtt.. annyit érsz el vele hogy egy jól berögzül feladat lesz giga jutalom falatért etetés előtt..


A feladat a dominancia gyakorlat részét teljesen elveszíti. Simán megcsinálod a kajáját és ledobod elé, néha néha elmajszolsz 1-1 kekszet, almát akármit a "táljából". Majd ott hagyod a kutyát és akkor mondod neki hogy tiéd.. összesen ennyit szólsz hozzá az egész etetés alatt

2013. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hozzáteszem hogy ezt fél éves kor után ildomos elkezdeni. Előtte ne is foglalkozz ilyennel csal add oda neki had egye.


Kis korban én szintén parancs nélkül megcsináltam azt, hogy leraktam a tálját és ha egyből neki rontott akkor felemeltem (a tálat) és csak akkor kapta meg ha nem esett neki egyből. Egy kölyök kutyának szerintem ez bőven elég.

2013. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Helyben maradásnál "ottül" "ottfekszik" esetleg "maradsz" a vezényzó. Helyben hagyáskor miután eltávolodtál a kutyától annak mindaddig mozdulatlanul kell maradnia amíg vissza nem mèsz hozzá és nem adsz neki új vezényszót pl.lábhoz. Behívni nem szabad.
2013. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kaja előtt nem kell semmilyen parancs, csak leteszed elé és kész.


A helyben maradáshoz használhatod, de olyankor ne hívd be soha, hanem mindig menj vissza hozzá. Ha be is szeretnéd hívni, akkor ne használd a maradj parancsot.

2013. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mikor meghoztuk a kuvasz kutyánkat akkor az első pillanattól kezdve úgy akartuk nevelni hogy szófogadó legyen és semmiképp se akarjon fölénkkerekedni. A fajtáról hallott sok rossz miatt. Megtanìtottuk neki az ült és etetés előtt leültettük. Előtte raktuk ki a tálba a kaját és addig nem nyúlhatott hozzá amíg azt nem mondtuk hogy tiéd. Valószínüleg a kutya is rendkívül értelmes és igazi kuvasz nem csak "utánzat". A másik kutyával kaján sose vesznek össze. Mindenki a saját táljából eszik. Ha oda akar menni elég csak annyit mondani hogy nem ès visszamegy a saját táljához. Az elején ha engedély nélkül akart enni akkor is azt mondtuk neki hogy nem.
2013. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
annyir bírom mikor ebben a témában pontoznak le... Gyerekek akár elhiszitek akár nem teljesen felesleges leültetni a kutyát a kaja előtt, hogy azt feladattá egyszerűsítsétek..
2013. jún. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!