Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért féltek a pitbulltól?

Miért féltek a pitbulltól?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 09:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a sok negatív sztereotípia miatt.

Mondjuk én pont nem félek tőlük. :)

2013. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
mert egyesek harcra használják, ezért agresszívvá válik és innen ered a rossz híre, de neveléstől függ milyen lesz
2013. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy félek? Mert én ugyan nem. De ha például, jön egy kutya és meg akarja támadni az enyémet, akkor bizony jobban féltem, ha pitbull, mintha pl egy pincsi. El kéne fogadni, hogy mire használták, harcikutya volt, ha problémás, akkor sokkal veszélyesebb lehet mint egy átlag kutya.
2013. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

elfogadom hogy vannak előítéletek, csak az a bosszantó, amikor megyek a kasu jól nevelt pitemmel az utcán, és mindenki húzódszkodik el tőlünk mint egy leprástól. Holott sok kis vakarék 1000x neveletlenebb a pitbulloknál, mert aki pitet vesz magához, az többnyire tisztában van vele, hogy ezt a kutyát meg kell nevelni. Valamint a pitbullok legtöbb esetben nem támadnak emberre, az emberek nem ingerlik őket, imádják az embereket. Nyilván fajtajellegből a kutyákkal kicsit érzékenyebbek, de erre is vannak technikák, szocializáció, végső esetben elővigyázatosságból szájkosár, amit egy felelős gazda használ is, még akkor is ha nincs oka félelemre a kutyáját illetően. Ha rárakod a szájkosarat még jobban félnek tőle az emberek, mert azt hiszik "hamis".


jó lenne már ezeket az előítéleteket megszüntetni az emberekben. Ha szájkosár van egy kutyán, nem feltétlenül azért van, mert a kutya hamis.

2013. jún. 22. 09:43
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az összes suttyó is ilyen kutyát vesz manapság, akik szarnak a kutya nevelésére és szocializációjára. Másrészt pedig nem az emberek félnek tőle, hanem maximum a kutyájukat féltik.
2013. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

nem, azért van rajta mert kutyákkal szemben érzékeny.. :D szépen tudsz fogalmazni..


Félre értés neesék nem félek tőlük, viszont ha kutyákkal vagyok akkor elkerülöm őket jobb a békesség alapon. Nem kell senkinek a baj. Nem mint ha az enyémek agresszívak lennének de a kicsi pl nem tudom hogy reagálna egy harapásra/ csípésre

2013. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
persze egy felelős pitbull tartó tudja, hogy a kutyákkal való kapcsolattal óvatosabban kell bánni. De a kutya nélküli emberek is félnek tőle sajnos. Igen sajnos az ilyen suttyók kezébe nem való ez a kutya az tény.
2013. jún. 22. 10:07
 8/28 anonim ***** válasza:
Senkinek sem jó az amit kap. Én fél karom odaadnám, ha így viselkednének velünk az emberek! Sokkal jobb mint amikor beszólogatnak mert biztonságban érzik magukat, hisz nem tűnik veszélyesnek a kutyám, vagy szó nélkül odajönnek, rámásznak, vagy ráengedik a kölyküket. Aki ismer téged az úgyis tudja milyen a kutyád.
2013. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos volt rossz tapasztalatom velük, a kutyámat már támadta meg, így inkább elkerülöm őket. Félni nem félek, de a kutyáimat féltem tőlük.
2013. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nem mondanám, hogy félek. Ugyanakkor egy nagyobb, izmos, erős kutyával óvatosabb leszek, amíg nem ismerem, mert ugye egy kistestűtől meg tudom védeni a kutyámat, ha úgy adódik. (Hozzáteszem, elég sok fajta kutyával haverkodott már, sose volt baj, egyszer kaptak bele az orrába - az egy foxi volt.)

Egyébként csatlakoznék 10:08ashoz: ha barátságos kinézetű kutyád van, akkor meg harminc méterről rohanják le az emberek, különösen a gyerekek és olykor engedélyt se kérnek, máris simogatják, kapkodnak felé, stb.

2013. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!