Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szisztok. Hozzá lehet valahogy...

Szisztok. Hozzá lehet valahogy szoktatni a kuytát a a viharhoz; mennydörgéshez?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve van nálunk a kutyus, teljesen elfogadott már gazdájának, problémát jelent viszont, hogy rettenetesen fél a mennydörgéstől, tűzijátéktól és úgy általában az éles hangoktól. Szerencsére tűzijáték leginkább csak szilveszterkor van, azonban mostanában a viharos nyári estéken kb semmit nem tudunk aludni, mert nyüszít, le-föl rohangál még akkor is ha a hálószobába beengedjük(ezt ritkán tesszük és nem szívesen). Ha hasonló helyzetbe voltatok/vagytok és van valami lehetséges megoldás kérlek ne kíméljetek :). Előre is köszönöm

2013. jún. 22. 23:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha fél, engedjétek be, az a legjobb. Játszatok vele, tereljétek el a figyelmét még az előtt, hogy nagyon bepánikolna.

Azon kívül, hogy beengeditek mivel próbáltok még segíteni neki?

2013. jún. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Citaro G válasza:
Sajnos nem... ez náluk ösztönös. Nekem is volt bajom belőle elég... a korábbi egyik kutyám ilyenkor spuri el, majd a vihar végén hazajött mindig... csak egyszer nem, elütötte egy kocsi. A mostani kutya az ilyenkor mindenáron a közelembe akar lenni, simogatni szoktam, szépe megnyugszik és elalszik, de a vihar után, még órákig fura, koslat utánam, nem eszik, alig iszik.... sokkolja szegényeket.
2013. jún. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Fokozatosan kell az ilyenhez hozzászoktatni. Igazából már a tenyésztőnek el kellett volna kezdenie nektek pedig folytatni amikor hozzátok kerül. Ezetésnél zörgessetek egy zacskót, ha ezt bírja akkor durrantsátok is ki. A lényeg hogy jó élmények érjék közben. Ha megijed ne sajnáljátok, ne babusgassátok nagyon mert akkor azt hiszi hogy aza a jó viselkedés.

A mi kutyánk például a kutyaiskolában használt pisztolytól sem fél. Ezt kutyája válogatja de nektek is jó ha nem fél minden fura hangtól.

2013. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
nyugtasd meg, legyél ott vele. akkor talán lenyugszik kicsit
2013. jún. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a nyugtatás, simogatás sajnos nem használ (persze jó neki és olyankor csak kevésbé remeg) de hosszú távon, nem hiszem hogy változtatna bármit. Azon gondolkodtam, hogy esetleg egyszer amikor vihar van kiülni vele az erkélyre, közbe simogatni és nyugtatni hátha úgy 'leveti' ezt a félelmet, de akkor a hozzászólások alapján ez sem valószínű hogy segít
2013. jún. 23. 02:55
 6/15 anonim ***** válasza:
nehogy ezt csináld, a stressz meg is ölheti. Fél, retteg, nem fog hozzászokni. Vigyétek be a házban vagy zárt helyre, és kapcsoljatok rádiót, tévét. Ennél többet nem tehetsz.
2013. jún. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont a sok nyugtatástól lesz még stresszesebb a kutya.

Ha vihar van, tegyetek úgy, mintha mi sem történne. Végezzétek a dolgotokat, akkor ő is látja, hogy nincs semmi pánikra ok.

A mi kutyánk a legnagyobb égi háborút is végigalussza, nem fél semmiféle zajtól. Pont azért, mert mi is nyugodtak vagyunk, és nem esünk kétségbe....

2013. jún. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
most így kapsából nem nagyon tudtok mit csinálni. Viszont szilveszterkor a fokozatos petárdához/tűzijátékhoz szoktatásal, megszokta nekem mind a 3kutya a viharokat is
2013. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Minden kutya nagyon fél a dörgéstől, szerintem mindenképpen vidd be ilyenkor, inkább minthogy megszökjön. Én mikor vihar van mindig beengedem az "előszobába", ha vége a viharnak szépen kikérezkedik.
2013. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
55%
Amit valaki korábban írt: nyugalom. Neked kell nyugodtnak lenned, hogy lássa a kutya, hogy nincs semmi baj, mert téged csekkol le először, hogy te hogyan reagálsz. Ha nyüszít, ordít, kiakad, stb, akkor sem kell nyugtatgatni.
2013. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!