Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok az amstaff jelleméről?

Írnátok az amstaff jelleméről?

Figyelt kérdés
Az is érdekel hogy mennyire ugatós,a hideget hogy bírja?

2013. jún. 23. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen alap információkat nem tudsz róla,ne vegyél Amstaffot. Az Amstaff csak tapasztalat kutyásnak való. Egyébként egyáltalán nem ugatós,és rövid szőre miatt nem szereti a hideget.
2013. jún. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nekem sincs staffom,csak szeretnék,de tudom,hogy nem ugat feleslegesen, mert nem házőrzőnek van kitenyésztve,de ha kell jelezz,legalább is akiket ismerek azok jeleznek de csak ha vki a kapunál van..hideget a rövid szőre miatt nem szereti..szintén ismerősök kinti benti kutyának tartják,nagyon sok időt kint télen nem bírna ki..


fontos a következetes nevelés és a korai szocializáció bár minden fajtánál,de ennél különösen nagy hangsúlyt kell fektetni..


van még mit olvasni a fajtáról,ha ilyet szeretnél nagyon sokat olvass nevelésről is és csak is jó tenyészetből hozz el kutyát!

2013. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van staffom, és egy kezemen meg tudom számolni hányszor hallottam ugatni...

Sem a hideget, sem a nedvességet nem bírja, több staffis ismerősöm is egyöntetűen mondta (tehát nem csak az enyém ilyen kis finnyás), hogy eső után alig lehetett kirángatni sétálni :)

Egyébként a jellemét illetően nekem az abszolút favorit, nagyon emberszerető, bújós akár egy macska, energikus, és nagyon értelmes (néha túlságosan is, ha egy kis csínytevésről van szó) Bár nagyon sok foglalkozást igényel, nem ajánlom csak kertben tartani, egyértelműen kinti-benti fajta, de inkább benti. Nagyon fontos, hogy következetesen neveld, mert ha az első pár hónapban ráhagysz dolgokat, sok kellemetlenséged lehet nagyobb korában. Egyébként nagyon jó sport kutya, csak kb 1-1,5 éves koráig nem szabad terhelni amíg növésben van, de utána igazából mindent végig lehet velük próbálgatni, fáradhatatlan kis szeretetcsomagok. Soha semmi pénzért nem válnék meg az én kis hercegnőmtől, sőt gondolkodom egy másodikon is :)

2013. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak kertben tudnám tartani.Így hát maradok a rottweilernél.
2013. jún. 23. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem van egy Amstaffom kint él semmi baja.Ugatni akkor ugat ha valaki jön vagy elmegy a ház előtt:)

Bírni fogja a kinti időt hozzá idomul a szőre is.Az eenyémnek is teljesen más a szőre mint egy lakásban tartottnak olyan drótszőre lett de a beagle kutyám is kint él.

2013. jún. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

google.hu

keresősáv: "amerikai staffordshire terrier"

ENTER

2013. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szia!nekem van két amstaffom és kint is meg bent is tartom,fölöslegesen nem ugat,de nagyon jo házörzö és még csak kölyök,éber is nagyon.
2013. jún. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy van lakásban, kint nem tartanám, főleg a csupasz hasa miatt. Télen majd megfagy kint. Nagyon ritkán ugat, társas-házban lakunk, és néha megkérdezik mi van a kutyussal, mert sosem hallják :)
2013. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Heló nekem is van egy staffim kint feküdt télen a macskával egy ólba .Szereti a fürdést, ugat hogy ha valaki jön vagy éjszaka mozgolódás van nekem nappal alszik éjszaka fent van.nagyon értelmes okos kutya, fajtától függően nyugodt kiegyensúlyozott , szeret játszani , rongyozni imád nagyon csibészes kutyus. Jó munka kutyának , az enyém súlyt húz és magasat ugrik nemsokára viszem versenyre, és engedelmességi vizsgára, szóval nagyon jó kutya , szerintem nagyon lebecsülik őket pedig egy értő szerető gazdi kezében nem egy fenevadról van szó, egyre vigyázz ágyba ne fektesd mert arra nagyon rá szokik és imád az ágyba aludni. :)
2013. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az amstaffról az tudom mondani, amit itt a többség. A rotiról tudok neked írni, mert írtad maradsz annál. Igaz, hogy házörző kutya, de a miénk nem ugat sokat. A hideget is jól bírja, kinti kutya. :) Ajánlom
2013. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!