Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola kérdések - Nektek...

Kutyaiskola kérdések - Nektek milyen volt az első? Mire jó ez? Nektek mennyi idő volt? Mi lesz ez után? (lent kifejtem a kérdéseket)

Figyelt kérdés
Nekem fogalmam sem volt eddig, hogy mi is az a kutyaiskola, illetve egész mást hittem róla, hogy mindig nekem kell elvinni és ott lesznek feladatok. Na ma életemben először beszéltem egy férfivel, aki ott dolgozik. Ismerem, a házához mentem, ott beszéltünk. Azt mondta, hogy majd jövő héten eljön reggel és viszi a kutyám 1 órára biciklizni meg ilyenek, heti 2-4 alkalommal, ahogy belefér az idejébe, kicsit erősíti a kutyát. Ezután majd jöhetek vele én. De én ezt nem érem, és nem volt alkalmam vele rendesen megbeszélni. Miért jó ez, hogy egyedül viszi a kutyám? Ez nektek hogy volt? Ő azt mondta, hogy kb. 10 alkalom után jöhetek. Nektek mennyi idő volt? És ha utána elmegyek, mit csinálok? Gondolom akkor már a kutyaiskolába megyünk, nem pedig biciklizni vele.. De hogy működik ez az egész? Mit csinálunk egyáltalán? Mennyi ideig kell járni? Örülnék, ha valaki elmesélné, hogy neki ez az egész hogy kezdődött, milyen volt az elején és később milyen lett, mit hogy csináltak, meddig. Szóval minden érdekelne.
2013. jún. 23. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján amit leírtál én nem bíznám rá a kutyámat. A kutyaiskola nagyon nem így működik. Miért nem nézel utána a neten? Majdnem minden kutyaiskola fent van. Találhatsz egy halom videót is:

http://www.youtube.com/results?search_query=kutyasuli

2013. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mégis melyik kutyaiskoláról van szó?

Az alapján, amit leírtál, "csak" egy egyéni oktatónak tűnik. És nem értem,hogy mért kell megedzeni fizikálisan a kutyát. Az első dolog lenne a "hozzám, lábhoz, ül, fekszik...stb" megtanítása/tanulása.

2013. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a kutyaiskola úgy működik, ahogy leírtad. Van olyan, hogy bentlakásos, ahova beadod a kutyát és megnevelik neked, mert neked nincs rá időd/gazdag vagy/problémás meg van olyan hogy a kiképző házhoz jön. De ezek a ritkább esetek. A normális az, amikor kutyaiskolába mész a kutyáddal együtt. Szerintem jóérzésű gazda nem adja ki a kezéből a kutyáját senkinek úgy hogy ő nincs ott.
2013. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

az mi,hogy elviszi csak ő biciklizni a kutyát?

én sem bíznám rá a kutyámat,nem így működnek a sulik,ott nincs ilyen,hogy az oktató ilyet csinál..


helyedben keresnék egy kutyasulit..

alapjáraton neked kell oda elvinned első perctől kezdve ,nem egy embernek aki "ott dolgozik"



lehet hülyeség,de lehet lenne vmi terve a kutyáddal aztán ha megfelel neki ellopja..


milyen fajta kutyád van?

2013. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kifogtál egy "okos" kiképzőt. Egyéni kezelésbe akarja venni a kutyádat.

Nagyon sokan vannak, akik fizetnek az ilyenért. Akár azért is, hogy bizonyos számú alkalommal valaki elvigye a kutyát csak megfuttatni.

De ennek köze nincs az iskolához.

2013. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Húúú, de igazuk van az előttem szólóknak. Mi az első kutyánkkal futottunk ilyenbe bele, mert még tudatlanok voltunk, de meg is bántuk rendesen.


Kezdjük ott, hogy semmi értelme nem volt, mert jutott semmire. Sokkal többet ért, amikor én magam vittem el kutyaiskolába, mert hozzám kötődött és egyedül nekem volt hajlandó akármit is megtenni, de alkalmi süket volt, ez tény.

Ezért, amíg nem agresszív a kutya és nincs vele olyan baj, hogy veszélyes lenne közösségbe vinni, vagy otthon képezni, addig szerintem az a leghatásosabb ha te képzed ki szakszerű felügyelet mellett egy rendes kutyaiskolában. Az úgy működik, hogy összegyűlik egyszerre több gazdi a kutyákkal és egy oktató felügyel, mondja, hogy mit csináljanak és javítja a hibákat.

Főleg egygazdás kutyáknál előjön, hogy az idomár nem megy semmire, mert a kutya a tulajdonoshoz kötődik. Nálunk is ezért bukott el az idomár, mert a kutya jobban szart a fejére, mint a mienkre, ő meg csinálhatott bármit. Ez odáig fajult, hogy belerúgott a teljesen szelíd, csak éppen nem dolgozó kutyába, amivel persze nem ért el semmit azon kívül, hogy mi elköszöntük tőle (a környékről szólt valaki, aki meglátta). Lehet, hogy én ezen rossz tapasztalat miatt is vagyok szkeptikus, de én soha többé nem bíznám a kutyám idegenre.

2013. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én elvittem a 6 hónapos kutyámat. Úgy gondoltam hogy jaj olyan értelmes biztos könnyű lesz vele meg tud 1-2 dolgot. Aztán megérkeztünk kiszáltunk az autóból és meg se moccant. Ölbe kellett bevinnem a 6 hónapos kuvaszt ami már akkor se volt kicsi.

Általában kétféleképpen dolgozunk: vagy körbe megyünk vagy egymással párhuzamosan. Ezeket lehet rengetegféleképpen kombinálni.

Én sem gondoltam volna de nagyon jó hely. Szocializálja a kutyákat. Segítenek engedelmességre tanítani a kutyákat és egyénileg kutyára szabottan is segítenek ha pl.túl domináns lenne a kutya. Jobb helyeken vannak akadályok amelyek fejlesztik a kutya ügyességét és önbizalmat ad nekik. Lehet még örző-védő gyakorlatokat is csinálni ami gyakorlatilag harci játék. Erre nem minden kutya alkalmas.

2013. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem én voltam ennyire tévhitben a kutyaiskolával kapcsolatban.. Egyébként az én kutyámat nem igen lehet más kutyák közelébe engedni mert támad, főleg a szukákra. És nem vad idegennek adnám oda, illetve számomra idegen, de a szüleim ismerik és apám mondta, hogy vigyük el hozzá mert ő ezzel foglalkozik, a kutyaiskola vezetője vagy valami ilyesmi a kutyasuliban. Na meg az edzés nem árt neki, mert van egy kis felesleg a kutyámon és elég lusta is. Csak nem értem ezt az egészet. Én bízok az illetőben, ha apám is, hiszen az ő kutyája is és tényleg nagyon szereti. De nem tudom miért jó ez, hogy előbb külön elviszi. Talán azt akarja, hogy megszokják egymást és rá is hallgasson, vagy nem tudom. De majd holnap ha hazajönnek a szüleim, megbeszélem velük, hogy most ez akkor pontosan mi is.. Azért is tettem fel a kérdést, mert nekem ez furcsa volt, nem hallottam még ilyenről, amit ő csinál.
2013. jún. 23. 17:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a kutyád agresszív, akkor főleg kutyaiskolába kell vinni. Először szocializációs-rehabilitációs foglalkozásra, azután ha a viselkedése rendben van, utána lehet egyéb dolgokra tanítani. Pesze ilyen problémák helyrerakására csak a legjobb kutyaiskolák képesek, ami nem biztos, hogy van a közeletekbe.
2013. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem cesar millant juttatja eszembe. ő csinálta azt sokszor hogy a gazdik az első percekben ne legyenek jelen mert így hajlamosabb a domináns kutya agresszióra. illetve szintén az ő kedvelt szokásai közé tartozik -főleg az erősebb domináns kutyák- alapos fizikai lefárasztása közös meló előtt.


ha eszerint az elmélet szerint dolgozik akkor nem lehet olyan rossz. mondjuk édesapádat azért faggasd ki.

2013. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!