Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk egész álló nap...

A kutyánk egész álló nap nyávog, és rá van gerjedve a másik kutyára. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Van egy sicu kutyánk, aki egész álló nap nyávog és sír. Folyamatosan rá akar mászni a másik kutyánkra, és csóválja neki a farkát. Szerintem ez nem csak dominancia, a sicu tényleg fel van izgulva szexuálisan, mert olyan erőszakos, és ha a másik nem engedi neki, akkor csak ül előtte és nyávog neki.
2013. jún. 23. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ivartalanítsátok. Szerintem érdemes mind a kettőt, mert így ha elszökik a szuka és befedezi egy másik kóbor vagy önsétáltató kan, akkor nem lesz meglepi. Ha túl nagy kutya fedezné be, akkor bele is pusztulhatna azokba a nagy kölykökbe, és nem is fog mindent összevérezni.

A kan nem fog szenvedni, ha elmegy mellette pár tüzelő szuka és ha elszabadulnának, akkor nem fedezne be senkit (esetleg a szuka gazdái szeme láttára). Megmarad amúgy minden szellemi képessége, ezenkívül nyugodtabb is lesz, jót fogsz vele tenni, hidd el ;)

2013. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:
Szuka vagy kan? A másik kutya szuka vagy kan?
2013. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mindkettő kanji.
2013. jún. 23. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerős eset.. Nekem is tavasszal volt bezsongva a kan kutyám a szukára. Nem lehet mit tenni, általában 1-2hét alatt elmúlik.
2013. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kutya nyüszít, a macska nyávog.

Amúgy ivartalanítani kell őket és akkor nem lesznek ennyire felpörögve szexuálisan és kiskutyák sem lesznek és nem váltok szaporítóvá. Szóval hasznos dolog.

2013. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindkettő KAN kutya, és nem mennek ki!

Viszont hülye nyafogó hangot ad, szóval nyávog.

2013. jún. 23. 19:56
 7/9 Szaszekk ***** válasza:

Attól még, hogy kanok, a szexuális intenzitás bennük van. Egy másik kan is rámászhat a másikra, attól függetlenül, hogy nem szuka.

Ez egy ösztön, ami néha a dominancia, a jelek szerint itt azonban a szexualitás jele.

A nyávogó hang lehet felhívás is a szexualitásra szerintem.

-Esetleg el lehet választani a két kutyát pár napra? A gond ezután megszűnik?

-Az ivartalanítás egészséges, felvilágosult, és okos dolog. A kutya egy idő után jobban kezelhető, nem „őrül” meg a tüzelési időszakban, és nem fog elkóborolni a tüzelés ideje alatt.

-A nyávogást csak az egyik produkálja ugye?

- És a másik válaszképpen hogyan reagál?

-Mióta nyávog? A tüzelési időszakban?

-Sétálni szoktak kint? (gazdival)

2013. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mindkettő KAN kutya, és nem mennek ki! " Jól van, csak nem értettem teljesen amit írtál és nem voltam benne biztos, hogy milyen neműek stb.

Egyébként ha épp fel vannak izgulva és ahhoz lenne kedvük, akkor szuka hiányában simán rámásznak egymásra is. (Persze dominancia is lehet.) Szóval az ivartalanítás ilyenkor is segítség lehet, mert nem fognak szétrobbanni a hormonoktól.

2013. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttassátok mindkét kutyát. Fizikailag és pszichésen is nagyon megviseli őket ez az állapot, túlteng bennük a hormon.
2013. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!