Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá apumékat, hogy...

Hogy vegyem rá apumékat, hogy engedjék meg a kiskutyát?

Figyelt kérdés
kertes házban lakunk szóval ezzel nem lenne baj.. még kiskoromban volt 2 kiskutyám,az egyik 5 éves koromtól 12 ig,aztán sajnos betegvolt és meghalt,a 2.-at pedig elütötte az autó,mert kan kutya volt és folyton kiszökött,mikor kanos volt akármilyen kerítést csináltunk..és 1x eltűnt,azóta sem találjuk,de ennek már 2 éve :SS nagyon szeretem az állatokat főleg a kutyákat és nagyon szeretnék egyet. Nem drága és nagy kutyát..gondoltam arra hogy állatmenhelyről egyet,mert pénzünk most nem nagyon van egy rendes fajtiszta kutyára,de nekem menhelyről is megfelelne nagyon csak annyi a kikötésem,hogy kis termetű legyen.. de apumék nem engedik,mert hogy akkor megint csak a baj lenne vele,meg kiszökne.. de ez csak az egyik kutyánkkal történt meg..ha most lenne egy nagyon vigyáznék rá,foglalkoznék vele és szeretném,de hogy vegyem rá őket,hogy engedjék meg???
2013. jún. 23. 22:00
 1/9 Mort9 ***** válasza:
mikkel próbálkoztál?hány éves vagy?
2013. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17 de eddig még csak győzködtem őket
2013. jún. 23. 22:10
 3/9 Mort9 ***** válasza:
akkor talán azt kéne tenned kinézel magadnak egy kutyát megnézed mit írnak róla elmeséled anyukádnak és mondod hogy meg kell csak nézni a kerítést és ha nem fér ki fölösleges aggódni
2013. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mort9 ***** válasza:

2013. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mort9 ***** válasza:
nos?
2013. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem felesleges aggódni! Ha egy kutya ki akar menni, úgyis talál magának valahol egy kis lyukat, vagy ás.

Kédező: szerintem nézz ki egy kutyát a menhelyen és mutasd meg a szüleidnek. Mond el nekik, hogy ha ivartalanítatjátok akkor nem lesz gond a szökdöséssel és minden nap elviszed sétálni. Ha eleget foglalkozol vele eszébe sem jut majd csavarogni.

Egyébként lehet, hogy a szüleid attól tartanak, hogy 17éves vagy, buli, fiúk/lányok, egyetem, most leszel középsuliba végzős, barátok stb stb.

Rengeteg dolog van ilyenkor az ember életében. Egy kutya pedig nagy felelősség és nem kevés pénz.

Ezeket mind gondold végig:

Tényleg akarsz kutyát? Vállalod értd a felelősséget? Ezzel foglalkozni is fogsz, vigyázni fogsz rá nem úgy mint a másikra? Kb. 10-15évig? Nem fogsz 2hèt hét/miután felnő ráunni? Van elég időd rá minden nap? Séta, játék, tanítás stb.

Egyébként jól jegyezd meg! Kutyát NEM külső alapjàn vàlasztunk! Szét kell alaposan nézni és olyan kutyát választani, aminek a személyisége IS illik hozzátok!

Sok szerencsét!

2013. jún. 24. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Menhelyről már csak ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel lehet elhozni kutyát.Ennek a költsége általában a gazdát terheli.A chip már benne van a kutyában így kerül új helyre,ezt is hozzáadják az összeghez.Így ha belegondolsz nem ingyenes a dolog,de lényegesen olcsóbb,mintha törzskönyves kutyát vásárolnátok és meg is mentesz egy életet.Plusz a menhelyeknek elég nagy szükségük van a pénzre.


Ezt mondd el a szüleidnek is,így a kutya nem szökdösne a kanossága miatt,ráadásul már chipelni sem nektek kell.

2013. jún. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a helyzet de meggyőztem őket :) látták, hogy nagyon szeretném és mivel nem szeretik, ha szomorú vagyok, megvették nekem és nem csalódtak, viselem a gondját. amúgy én leültem velük és megbeszéltem, hogy nagyon szeretnék kutyát, mindennap felkelnék hozzá egy szó nélkül, stb. szerintem próbáld meg mert meglágyul a szívük.
2013. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es

"Menhelyről már csak ivartalanítva vagy ivartalanítási kötelezettséggel lehet elhozni kutyát."

Lehet csak így lehet, de nem mindenhol van ez így. 1 éve hoztunk el egy kutyát nem is volt ívartalanítva és nem volt a szerződésbe, hogy kéne.

Itt a kutyák 80%-a ivaros, úgy is kerül gazdihoz.

2013. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!