Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie tulajdonsagok?

Border collie tulajdonsagok?

Figyelt kérdés

Arra lennek kivancsi hogy, huseges e a gazdajahoz?

Illetve higy mas kutyakkal jol kijon?



#Border collie #tulajdonsaagok
2013. jún. 23. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Mit értesz a hűséges szó alatt? A border ugyanis ha munka/labda van bárkivel elmegy :o)) Valaki ezt a tulajdonságát kifejezetten nem szereti - én pont leszarom és nem érdekel (pláne h látom a különbséget h amikor én dolgozok vele vagy más :oP )

Tehát ha így nézzük akkor nem hűséges.

Általában jól kijön más kutyákkal - de ez függ a természetétől és h hogyan volt szocializálva. Az enyém úm sehogy nem jön ki más kutyákkal mert ignorálja őket.

2013. jún. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Általában nem egygazdásak a borderek, jutalomfalattal vagy játékkal bárkivel elmennek, természetesen azért szeretik a gazdájukat.

Más kutyákkal viszont eddigi tapasztalataim alapján sok esetben nem jönnek ki jól, vagy egyáltalán nem foglalkoznak velük, vagy csipkednek, illetve nem veszik jó néven más kutya közeledését.

2013. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%
Neveléstől függ: ha labdahülyére neveled ami a későbbiekben jó akkor elmegy ha meglát egy labdát. Ha jutis akkor nemigen de a border inkább az önfejű kutegóriába tartozik. Ha akar visszajön ha nem nem De ez is nevelés kérdése. Az első borderem pl sose jött vissza mikor hívtam, csak akkor amikor kedve tartotta, ő kan volt. Most van egy szukám, ő tökéletes de csa azért mert rá rengeteg időt fordítok. Minden nap lemozgatok és foglalkozom vele is. inden csak neveléstől és temperamentumtől függ
2013. jún. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
a google a barátod..
2013. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Én már találkoztam olyan kutyával aki munka közben agresszív volt. Jól mondja az első, mindenki mást szeret, számomra pl elég vissztaszító az egész jellemük. Például egyszer álltunk a kutyámmal tök ártatlanul, és egy border aki a birkákat bámulta a kerítés másik oldalán, belénk szalad, és aztán mint az őrült nekiesett a kutyámnak. És még a gazdáinak állt feljebb, hogy hát ő kutyájukhoz ne menjenek közel ha rá van kattanva valamire. Na kösz, ne is zavarjon, hogy ő jött nekünk...
2013. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Számomra meg már visszataszító, ahogy a borderekről nyilatkozol néhány idióta gazda nyomán... javasolom Neked jövőre az EO-t amit Magyarországon rendeznek majd meg. 350-400 maxiból csak lesz ott 250-300 border, nézzük már meg ott h vajon >tényleg< milyen a jellemük. Ráadásul a terelés nem egy olyan hú de népszerű sport Magyarországon, így elég kicsi a merítés amit Te látsz egy fajtából. Plusz azt lenne jó tudni h hova jársz terelni, kikkel... mert pl egy Bordermanias kutyát ne hasonlítsunk már össze egy ISDS vonalú kutyával, ha kérhetem. (pl a bordermaniából kikerült kutyákról nem egyről hallottam h agresszív és miegymás - de az tenyésztő hiba és nem a fajtáé)


Nekem pl a vizslákkal kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim, tekintve h egy egyszer megtépte a 4 hónapos kölyökkutyámat....most akkor minden vizsla agresszív? Ugyan már. De azt az egyet nagy ívben kerülöm.

2013. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem mondtam, hogy mennyi bordert ismerek, nem mondtam, hogy csak terelni járok. Te is csak azt az egy, vagy pár kutyát ismered jobban aki a tiéd. A többi lehetőség ahol tudást gyűjthetsz róluk ugyanúgy nyitva van előttem is. Én egy szóval sem mondtam, hogy azért nem szeretem a bordert, mert egy megtámadott. Csak leírtam egy eseményt, ami bármikor megtörténhet. Azért nem szeretem a bordert, mert border. Pontosan olyan tapasztalataim vannak amiket ti is leírtatok, csak a konklúzió más: neked tetszik, nekem nem..
2013. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Engem igazából a stílus mérgelt fel, amit használsz vele kapcsolatban. Normálisan is elő lehet ezt a véleményt adni.

Egyébiránt nagyon tévedsz abban h csak a sajátjaimat ismerem... történetesen nagyon sok barátomnak bordere van (van aki ezek közül tenyészt is...ahogy én is), rendszeresen vigyázunk egymáséira, rengeteggel találkozok versenyeken, és sokan járnak hozzám edzeni is. Úgy érzem elég széles a spektrum.

2013. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam a felsorolt dolgokat én is mind megtehetem, és te nem tudhatod, hogy nem-e tettem meg. Ha valaki kutyázik és ráadásul terelni is jár, nem igen kerülheti el, hogy ne találkozzon borderekkel, tenyésztőkkel stb. Vagy hogy gondoltad, csak azért mert nem borderem van, akkor én már is barátkozhatok másokkal akiknek van?

Amúgy a te stílusod sem volt szebb amikor arról írtál, hogy vannak akik ezt nem szeretik de te lesz*rod.

2013. jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem azt szarom le h nem szeretik egyesek...hanem ezt a tulajdonságot. Nem mindegy!

Már többször észrevettem h "üldözési mániád" van ha ez a téma szóba kerül, mintha minden ellened vagy a mudik ellen irányulna. Direkt próbáltam úgy fogalmazni h ne lehessen félreérteni, pont Miattad, de Neked mégis sikerült. Sajnálom.

2013. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!