Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi számít jó gazdinak egy...

Mi számít jó gazdinak egy kutyánál?

Figyelt kérdés
Nem értem, mert én pl. minden nap kétóránként kiviszem az udvarra játszani pisilni kakilni a kéthónapos goldimat, etetem naponta négyszer kevéskét, a kutya jó húsban van, szeretgetem, játszok vele kint-bent, hagyom hogy az előszobában aludjon, de rácsapok az orrára ha rosszat csinál, mégis azt mondja anya, hogy nem vagyok jó gazdi... szerintetek min kéne javítanom?
2013. jún. 24. 09:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Anyukád nem ért a kutyákhoz, ne hallgass rá. Ez mind jó amit csinálsz, de olvass többet utána a nevelésnek, ha biztos akarsz lenni magadban.
2013. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%

Egy kölyök kutya ne legyen jó húsban. Inkább legyen vékony mint húsos.


Az hogy rácsapsz az orrára a legrosszabb büntetés. Mivel kb képtelenség jókor kivitelezni.


De a többi jó amit írsz. Annyit tennék hozzá hogy ha kéthónapos akkor 1-2napja lehet nálatok ^^, hogy érdemes lenne már elkezdeni a nyakörvhöz illetve pórázhoz szoktatást. előszőr a nyakörvet csak lazán rárakod minden játék előtt, aztán ha már nem zavarja akkor a pórázt is, és hagyod hogy úgy játszon hogy húzza maga után. Ha ez sem zavarja akor elkezdhetsz vele kerten belül sétálgatni. És mire kijuttok a kertből az utcára addigra ha minden jól megy a kutyának nem kell csak a külső ingerekre figyelnie. Nem fogja zavarni az hogy van a nyakán is valami meg meg is van kötve.

2013. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Előzővel értek egyet.. Legyen csontos, úgy kevésbé terheled meg a növőfélben levő csontozatát, érdemes neki vitamint is adni, a dp elkerülése, vagy annak esélyének lecsökkentése érdekében.

Ha kertes házban laktok, akkor hadd legyen kint.

2013. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%

Pont hogy egy 2-3 hónapos kiskutyának még jó húsban kell lennie, utána kell vigyázni, de ebben a korban igenis fontos, hogy az esetleges betegségeket legyűrje. Nem az én véleményem, állatorvost kérdeztem erről.

Nem kell az orrára rácsapni, semmi értelme, bántalmazésként fogja fel.

2013. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
komolyan létezik olyan állatorvos aki szerint ha "dagadt" a kölyök akkor legyűri a betegséget? ne már! ezt el se hiszem. az IMMUNRENDSZERE A FONTOS. tehát ha egy vékonyabb erős immunrendszerű egészséges kölyök lesz beteg lazán legyűri a betegségeket, egy "jó húsban levő" gyenge immunrendszerű kölyökkel szemben! nem az az egészség hogy minél jobban guruljon a kölyök.
2013. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Írtam valahol, hogy dagadt? Egyébként csak egy kérdés: ha ne adj isten a kiskutya elkapja a parvot, és nem eszik 3 napig, akkor szerinted melyiknek van több esélye túlélni: a vékonyan tartottnak, amelyiknek nincsenek tartalékai, vagy a ducibbnak, akinek van zsírtartaléka?
2013. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

a ducibb semmit nem ér a zsírtartalékaival ha az immunrendszere a béka segge alatt van. de egyszerűbb ha megkérdezel másik orvost, hidd el ugyanezt fogja mondani.


nem az a lényeg hogy a kutyán legyen annyi hogy legyen miből fogyni ha parvós lesz és nem eszik. hanem az hogy legyen minél erősebb az immunrendszere.


betegségek után is nem az a fontos -amit sokan tévesen hisznek- hogy a kutyát mihamarabb vissza hízlaljuk mert hát a zsírtartalékok hű de szükségesek. hanem az hogy mihamarabb visszaállítsuk, újra felerősítsük az immunrendszerét. a zsírtartalékaival együtt pusztul el a szerencsétlen kölyök a parvóban ha az immunrendszere a béka segge alatt van. arról nem is beszélve hogy a gyenge immunrendszernek köszönhetően -és embernél is így van- sokkal könnyebben lesznek betegek. illetve nehezebben gyógyulnak fel (ha felgyógyulnak mondjuk egy parvóból). gyenge immunrendszerrel sokkal tovább tart egy betegséget leküzdeni is. nem a zsírraktáron van a lényeg abszolút.

2013. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%
Azt nem értem, miért írsz itt gyenge immunrendszerről? Ha egy kiskutyán van tartalék, akkor az azt jelenti, hogy gyenge az immunrendszere? Vagy az nem lehet, hogy az immunrendszere is erős, és van rajta tartalék az esetleges betegségek ellen? De tényle érdekelne, hogyha szerinted nem eszik a kiskutya több napig, akkor mit használ fel? Nem a zsírtartalékot? Ha az nincs, akkor mit?
2013. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

kicsit jó volna utánna nézni ennek a fogyi dolognak is. a zsírtartalékot már csak a legvégső esetben használja fel a szervezet. legelőször a legfontosabb vitaminokat stb-t veszi el. majd elkezdi szépen lebontani az izomzatot (miközben a szervezet ráál arra hogy kevesebb kajával is beérje) és még folytathatnám de most ebbe nem merülök bele mert nagyon hosszú téma. legyen elég annyi hogy pl. az emberek a koplalással ezért nem fogynak rendesen, vagy ha fogynak is akkor az nem a zsírréteg. illetve ha utánna megesznek egy szendvicset, kétszeresére dagadnak vissza...


"2-3 hónapos kiskutyának még jó húsban kell lennie, utána kell vigyázni, de ebben a korban igenis fontos, hogy az esetleges betegségeket legyűrje"


mellesleg emiatt jöttem az immunrendszerrel. ugyanis a te elmondásod alapján jó ha a kölyök ducibb mert az orvos szerint így gyűri le a betegséget illetve a zsírrétegnek köszönhetően. pedig bizony nem.


de a legegyszerűbb ha utánna nézel neten (mi a fontosabb: zsírréteg vagy immunrendszer) vagy több orvost is megkérdezel. az amit te írtál és az amit az orvos állít az egy nagy butaság. ilyen erővel -most csak mondok valamit- mindenkinek legyen ducibb kutyája mert a zsírréteg legyőzi a betegségeket.

2013. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Te tényleg ilyen buta vagy, vagy csak tetteted? Leírtam az előző válaszomban, hogy a megfelelő immunrendszer mellett fontos a zsírréteg. És egy beteg kutyának igenis fontos, hogy egy-két nappal több esélye van a zsírrétegnek köszönhetően, amit a szenvezet még fel tud élni, vagy meghal, mert már nins mit felélni az izmokon és vitaminokon túl.
2013. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!