Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya "aranyér"?

Kiskutya "aranyér"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátnőm kapott egy 5 hetes(!!) német juci kislányt.Ajándék volt,azt mondták tenyésztőtől van.

Hát persze nem onnan van.

1 oltása már volt,május 9-én született,így ezen a héten már 7 hetes lesz.

Ezt leszámítva a problémája,hogy a fenekénél valami aranyérhez hasonlító pukli van,kívülről.

Viszont tudomásom szerint kutyáknak nem lehet aranyere.

A széklete híg volt.


Ötletek?


(Természetesen mondtam az orvost,de arra most nincs pénzük,valami meggyőző "ijesztő" betegség kellene..:S)


2013. jún. 24. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet aranyere a kutyának! A szomszéd idős yorki-ának is aranyere van, és nekünk bulldognál is előfordult már.
2013. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ilyen picinek is??

Mégis hogyan?

2013. jún. 24. 09:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, az a pukli a végbele, ami kifordult. Ellátatlanul fertőződni fog és a fertőzésbe el fog pusztulni a kiskutya.
2013. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Székrekedéstől is lehet vagy ha nehezebben kakil, de akár egy rossz emeléstől is kialakulhat
2013. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azóta megy a hasa a picinek folyamatosan.

Mondtam neki,hogy el kellene vinni dokihoz,de egy ft nincs a tárcájában.

Felajánlottam neki,hogy besegítek,viszont én ma még nagyon messze vagyok.Holnap tudok csak elutazni hozzájuk.

Addig valami ötlet,hogy mit csináljanak?

2013. jún. 24. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Féregteleníteni kellene a kiskutyát mindenképp, ha két héten belül nem volt illetve meg lehetne próbálni egy rizsdiétát, pár napig csak rizst adni neki, majd ehhez fokozatosan keverni jó minőségű kölyöktápot. Nem tudom mit adnak most a kölyöknek, de biztosan nem jó, ha mindig megy a hasa. De egyébként állatorvoshoz nem ártana elvinni.
2013. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A "tenyésztőnél" friskies juniort és konzervet kaptak.Onnan elhozta barátnőm ismerőse (tőle kapta) náluk maradékot kapott.Majd 2 nappal később,amikor bnőmhöz került,ő elkezdte Class Preference Junior táppal etetni.


Már ajánlottam neki normális minőségű tápot,akkor mondta,hogy valami pukli van a fenekén,és azóta f-sik.

Mondtam,hogy vigyék el dokihoz,de nincs pénz.Így most felajánlottam,hogy holnap odautazok hozzájuk és elvisszük együtt a kicsit.Féreghajtót 19-én kapott.


Nem zavar be nagyon,ha most meg hirtelen rizst kap?

2013. jún. 24. 16:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki volt az a hülye aki egy 5 hetes kutyát ad ajándékba a barátnődnek akinek nincs pénze egy kölyökkutya minimális ellátására? Oltásokat, chipet miből fog kapni? Állatorvos a legjobb és egyetlen megoldás. Majd írd meg mi volt!
2013. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát azt én is szeretném tudni.3 hónapja pusztult el barátnőm 1 éves német juhásza.Betörtek hozzájuk és megverték a kutyát,a belső vérzésbe meg belehalt.:S

Barátnőm nem is akart még kutyát,nem is tudta hogy mire készül az a valaki.Ráadásul azzal is tisztában van,hogy most nincs pénze kutyát tartani és még amúgy is gyászolja az előzőt.


De vissza nem adhatta,mert annak a pasinak nem kellett,sem a szaporítónak,akitől hozta az ismerőse...Nem tudom mi lesz velük,én most tudok segíteni neki,hogy legalább ezt élje túl...

2013. jún. 24. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!