Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó Napot Kívánok. Van egy...

Gyury83 kérdése:

Jó Napot Kívánok. Van egy Pitbull kölyök kutyám (Most 27. -én lesz 2 hónapos) és még nem kapott oltást. Péntek óta hány és véres a széklete. Azóta már eltel 3-4 nap és egyáltalán nem eszik. Miért?

Figyelt kérdés
De Szombaton volt az állatorvosnál szerint Parvovírus okozta bélgyulladás és adot neki különbözö injekciókat Vitamint, kiszáradás ellenit, féregtelenítőt. Még meg van a kutyus (3. napja) folyamatosan adom neki injekcióban a vizet, hogy ki ne száradjon (sajnos ha tejet adok azt egy kis idő után nem mindet de ki hánya). Egyszer jobban van egyszer rosszul és a legjobban ami aggaszt hogy már ez lesz a 3-4. napja hogy semmit nem eszik és nagyon lefogyot. Tegnap este megpróbáltam adni Neki injekcióba egy kis húsleves lét, de egy kis idő után nem mindet de ki hánya. Mit adhatnék Neki hogy azért ne csak igyon hanem egy kis étel is legyen benne? Még annyit szeretnék hogy Kb. meddig tart ez a betegség hogy már talán túl éli és mikor fogom tudni hogy már eszegetne?
2013. jún. 24. 10:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Már régen infúziózni kellene azt a kiskutyát. Vidd el egy állatkórházba, vagy klinikára azonnal. Tejet meg ne adj neki .Semmit ne erőltess bele a vizen kívül.
2013. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%
A tej és a fűszeres húsleves nagyon diétás, gratulálok. El fog pusztulni, főleg ilyen ellátás mellett.
2013. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdd el ásni a gödröt. A kutyák elég nagy %-a még normál kezelés mellett is elpusztul parvoban, nemhogy ilyen szakértelem mellett.

Amúgy hogy ne csak offoljak: vegyél Calopet-et, ez egy 'űrhajós' kaja, rengeteg vitamin és tápanyag van benne, és ezt a szájába tudod nyomni. Ja, és ha megkérdeznéd: nem holnap, nem holnapután, hanem MOST!

2013. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Calo*-pet jó kiegészítő, amíg nem eszik. Erőre is kaphat tőle.

Azt viszont nem értem, miért nem volt oltási programja.

Vidd egy állatklinikára, ahol rendesen ellátják, s haza sem engedik, amíg nem eszik magától..

Elképesztő..

2013. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de az orvos ajánlotta a tejet a kutyának napi 1,5 dl...
2013. jún. 24. 10:44
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen másik orvoshoz menjél.!

Nem kezeli úgy a kutyát, ahogy egy parvóst kezelni kell. A tej hasmenést okoz a kutyának. Egy fosós kiskutyánál szerinted ez jót tesz? Max kamillás víz kell neki. A parvó a belek gyulladása. Egyszerűen leválik a bél belső falán lévő cucc. Ezért véres a széklet.

2013. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt véletlenül nem mondta,hogy KECSKEtejet adjál neki,ne pedig tehéntejet?


Mondjuk ebben az esetben én semmilyen tejet nem adtam volna neki.


Viszont a kutyus jó eséllyel el fog pusztulni.

És most gondold végig,hogy mit tettél.

Elhoztál egy kutyust,a törvényben előírt 8 hetes kora előtt,egy szaporítótól,akinek tök mind1,hogy mi lesz a kutya sorsa,csak az számít,hogy pénze legyen.

Kifizetted a kutya árát,ha jól sejtem,kb 15-25ezer Ft körül lehetett.

És ennyi pénzért még csak egy nyomorul védőoltást sem adott a kutyádnak.Mégis mire fizettél akkor?

Az ELSŐ védőoltás a parvo ellen van.Tehát ha legalább azt az egyet beadatta volna,akkor most nem lenne ilyen rosszul.És valószínű,hogy nem pusztulna el.


Infúziózni kellene folyamatosan,minden nap és akkor kész csoda ha megmarad.Csak vizet próbálj belefecskendezni a szájába,minden mást valószínű,hogy kihány.Ha pedig megint hányni fog,akkor még jobban gyengül,mert a hányás nagy erőfeszítéssel jár.Már így is alig van ereje.


Máskor pedig gondolkozz mielőtt megveszel egy kutyát,mert nem játék egy kutya élete sem!

JÓ helyről kell kutyát venni és nem támogatni a szaporítókat!

2013. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
se tej se húsleves. Vannak különböző vízben is oldható erősítő porok valamint paszták amik kaja helyett teljesen jók ilyen esetben, bár az infúziót nem helyettesítik...
2013. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Én is azt javasolnám,hogy AZONNAL,még ma vidd másik orvoshoz,mielőtt még nem késő.Lehetőleg jól felszerelt rendelőbe,hozzáértőhöz.

Merre laksz?Hátha tudunk ajánlani normális dokit.

Menj vissza a szaporítóhoz,köszönd meg neki a beteg kiskutyát és kérd vissza a pénzed.

2013. jún. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%
Kezdj el ásni egy gödröt...
2013. jún. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!