Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám összeszoktatni a...

Hogy tudnám összeszoktatni a meglévő két macskámat egy új kiskutyával?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim szerint félnek a kutyától, de a kiskutya nem bántja a macskákat. (Erre nevelték.)

Akinek van ilyen téren tapasztalata, vagy ötlete írjon! Köszönöm :)

Ja, és kertes házba lakunk! (Remélem nem kell attól tartanom, hogy a macskák továbbállnak :S)


2009. okt. 13. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk is két macskánk van, és a kutyánkat 1,5 évesen fogadtuk örökbe...

Én ilyen tanácsokat kaptam:

Ne hagy őket együtt, mikor nem vagy otthon (eleinte).

Szép fokozatosan szoktasd őket össze, erre a legjobb mód, ha valaki odahozza a cicát, amikor mondjuk teljesen elmerül a dorombolásban, te símogasd a kutyust, aztán cseréljetek.

Ha a cicák nem szeretik a kutyát, akkor elkerülik. Csak akkor támadnak, ha sarokba vannak szorítva. Ha tisztel is, és szeret is a kutyád sose fogja megtámadni őket.

A macskák nagyon féltékenyek, ezért fontos, hogy egyensúlyban legyen a szeretet, mert persze a kutyák is féltékenyek, csak k ey bizonyos fokig korlátozzák.


Az én kutyusom néha megkergeti őket játékból, a cicák bár féltek tőle, egyikük szeret hozzá bújni, és a kutyus is visszanyalogat.

Amíg kicsi nagyon vigyázz, mert szeleburdi, és nem tudja, hogy a cica könnyen kikaphatja a szemét, ha szemtelenkedik.

2009. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. okt. 13. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!